W dniu dzisiejszym do Grabika przyjechał pretendent do awansu, drużyna Arki Nowa Sól. Przed meczem nikt by nie powiedział, że Sparta będzie w stanie przeciwstawić się spadkowiczowi z 4 ligi. Tymczasem złożony z doświadczonych i ogranych zawodników zespół Nowosolskiej Arki męczył się z czerwoną latarnią ligi.

Oba zespoły od samego początku miały sporo sytuacji, ale u jednych jak i drugich zabrakło skuteczności. Patrząc z trybun na to spotkanie, można było zauważyć przewagę optyczną Arki, od początku meczu zaciekle atakowali bramkę Sparty, skutkiem była bramka strzelona w 11 minucie spotkania przez Marcina Bojarskiego. Nowosolanie nie zwolnili tempa i nadal atakowali, lecz bez skutku. Zawodnicy Sparty liczyli głównie na kontraataki, i to właśnie na wskutek kontraataku bramkę dla Sparty w 30 minucie strzelił Piotr Kuś, jednak 2 minuty później dobra akcja Nowosolan i po wrzutce piłkę głową do bramki Adriana Zięby skierował Adam Pojnar. W 38 minucie spotkania pada kolejna bramka dla zawodników Arki i wynik na tablicy wskazywał 1:3 dla Gości, wszyscy zgromadzeni na stadionie myśleli, że jest ,, po meczu ,, jednak zawodnicy z Grabika, pokazali charakter i w 44 minucie spotkania Przemysław Flaga skierował piłkę do bramki gości. Do przerwy brzmiał wynik 2:3 i wszystko wskazywało na to, że druga połowa będzie jeszcze ciekawsza. W przerwie spotkania honorową oznaką LZPN został odznaczony człowiek orkiestra w Sparcie, trener, prezes w jednym Piotr Makowski. Druga połowa zapowiadała się wyśmienicie, jednak znowu wiele nie wykorzystanych okazji z obu stron, aż do 58. Nowosolanie podwyższyli stosunek spotkania na 4:2 za sprawą trafienia Gracjana Waltera i było po meczu. Taki wynik utrzymał się do końca, jednak nie można odmówić walki oraz charakteru zawodnikom z Grabika. Z pewnością był to mecz który mógł się podobać, bo obie strony stworzyły dobre widowisko, a Sparta udowodniła, że potrafi grać w piłkę nawet, kiedy do meczu przystępuje roli przysłowiowego ,, Dawida ,,. Warto dodać, że mecz sprowadził do Grabika wielu spragnionych piłką kibiców, a na trybunach ciężko było zauważyć puste krzesełka i to bardzo cieszy !

W następnej kolejce do Grabika przyjeżdża lider z Żar Promień, natomiast Nowosolska Arka zmierzy się u siebie z drugą Żarską drużyną Unią Kunice. Obu drużyną życzymy powodzenia w kolejnych ligowych starciach!

Bramki: 

Sparta: Piotr Kuś, Przemysław Flaga

Arka: Marcin Bojarski, Adam Pojnar, Tomasz Rozynek, Gracjan Walter

Wywiady:

Przemysław Flaga (Sparta Grabik) – Ciężkie spotkanie z jedną z kluczowych drużyn w lubuskim, która ma w swoich szeregach wielu graczy z dużym doświadczeniem, którego nam brakuje i myślę to jest kluczowe. Walczymy, staramy się, potrafimy strzelać bramki i grać jak równy z równym ale brakuje tego ogrania na tym poziomie rozgrywkowym i tym myślę, ze przegrywamy spotkania. Jednak nie poddajemy się i w każdym spotkaniu będziemy walczyć o punkty. Dzisiaj chyba sami byliśmy zaskoczeni ze na tak dużo pozwolili nam przeciwnicy. Wiadomo, ze to oni prowadzili grę ale my mieliśmy naprawdę wyborne sytuację, żeby dziś sprawić niespodziankę. Jednak dziękuję chłopakom za walkę i zaangażowanie w tym meczu bo myślę ze mimo porażki nie zaprezentowaliśmy się źle na tle tak wymagającego rywala. Mimo wszystko wygrało doświadczenie, które my musimy zbierać i być może to zaprocentuje w kolejnych meczach.

 

 

About The Author