ŁKS Łęknica – bardzo solidna drużyna, jeden z faworytów do awansu szczebel wyżej. W poprzednim sezonie klub z Łęknicy końcowo zajął wysokie 2 miejsce z dorobkiem 59 punktów. Łęknica bardzo mocno wzmocniła się w letnim oknie transferowym i przyniosło to skutek w pierwszej kolejce, gdzie ekipa ta pokonała Tomaszów 4:1.

Czarni Jelenin – największy faworyt do awansu. Poprzedni sezon Jelenina był niezły, lecz cel którym był awans nie został wykonany. – W poprzednim sezonie byliśmy najlepsi w lidze, teraz musimy awansować – mówi Paweł Morek, trener Czarnych.  Ekipa z Jelenina dokonała jednego wzmocnienia. Do klubu zawitał 25 letni Damian Kuszek. – ten zawodnik dużo wniesie do naszego zespołu – mówi trener.

Sparta Miodnica – w poprzednim sezonie Sparta Miodnica zajęła 5 miejsce z dorobkiem 49 punktów. Wielkim atutem Sparty jest super napastnik Błażej Strugaru, król strzelców z poprzedniego sezonu, który postanowił pozostać w klubie na dłużej. Miodnica posiada też wiele nowych twarz. Michał Błoński, trener Sparty w nadchodzącym sezonie i 4 nowych zawodników to powody do optymizmu. Sparta pierwszy mecz ligowy przegrała z Jeleninem 1:2, po wyrównanej i zaciętej walce.

Płomień Czerna – w poprzednim sezonie 38 punktów, co dało końcowo niezłe 7 miejsce. W tym sezonie apetyty są podobne. Celem Czerny będzie zajęcie miejsca w pierwszej 10. Ekipa ta ma za sobą świetny okres przygotowawczy gdzie rozjeżdżali przeciwników takich jak Beskid, Granica, Kwisa.

Granica Żarki Wielkie – Granica w poprzednim sezonie zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce. Przez cały sezon zdobyła 56 punktów, notując 17 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Była to bardzo silna drużyna i zobaczymy co pokaże w sezonie 19/20. W pierwszej kolejce Żarki pokonały klub z Mirostowic 4:1, pewnie zgarniając trzy punkty.

KP Tomaszowo – drużyna po której kompletnie nie wiadomo czego się spodziewać. W poprzednim sezonie świetne mecze przeplatali ze słabszymi, końcowo zajmując 10 miejsce. 10 razy wygrywali, 2 remisowali i 14 przegrywali. Latem dokonali paru wzmocnień z nadzieją na lepszy, przyszły sezon.

Kwisa Trzebów, Łużyczanka Lipinki – w poprzednim sezonie obydwie drużyny walczyły o utrzymanie i wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie podobnie. Kwisa Trzebów sezon 19/20 zaczęła od niezłego remisu, a Łużyczanka przegrała z ekipą Przybymierza 4:2. Obydwie drużyny raczej nie będą chłopcami do bicia, ale ich miejsce przewidywane jest w dolnych rejonach tabeli.

Moczynianka Żagań – beniaminek, zwycięzca żagańskiej B Klasy w poprzednim sezonie. Moczynianka jest to bardzo młoda drużyna założona zaledwie ponad rok temu. Przez ten czas udał im się już zebrać wielu świetnych zawodników i bardzo dobrego trenera, jakim jest Wojciech Aksamitowski.

Iskra Małomice – spadkowicz z okręgówki. Z drużyny odszedł najlepszy zawodnik Wojciech Wypych, a obecna sytuacja kadrowa Iskry nie wygląda zbyt dobrze. Zapraszamy do ostatniego wydania Ligi Info, gdzie trener Małomic udzielił nam krótkiej wypowiedzi o obecnej sytuacji klubu. Iskra w pierwszym meczu ligowym zgarnęła trzy punkty pokonując KS Lipne 2:1.

Czarni Przybymierz – w poprzednim sezonie 8 miejsce z dorobkiem 36 punktów. W sezonie 19/20 gracze Czarnych będą starali się powtórzyć ten wynik. Kadra klubu z Przybymierza bez większych zmian. W pierwszym meczu sezonu 19/20 Czarni pokonali Łużyczankę 4:2.

KS Lipna – beniaminek, druga drużyna żarskiej B Klasy w poprzednim sezonie. Dobra drużyna z wielkimi ambicjami może powalczyć o utrzymanie się, a nawet środek tabeli. Kadra klubu z Lipna bez większych zmian.

Orzeł Konin Żagański – to bardzo ciekawa drużyna, którą z pewnością stać na powtórzenie wyniku z przed roku. W poprzednich rozgrywkach Konin zajął 9 miejsce z dorobkiem 33 punktów. Teraz ich przewidywane miejsce to lokata niżej. Konin na pewno nie odpuści. Drużyna ta znana jest z gry do samego końca i wydaje się, że bez problemu mogą powalczyć nawet o 6 miejsce. Trzeba zwrócić uwagę, że A Klasa grupa IV zawsze jest bardzo wyrównana, a w tabeli panuje wielki ścisk. Może zdarzyć się sytuacja, że klub z 4 miejsce będzie tracił do lidera zaledwie 2 lub 3 punkty. Wydaje się, że m.in. dlatego warto śledzić te rozgrywki.

Mirostowiczanka Mirostowice – bardzo solidna drużyna, która w minionych rozgrywkach zameldowała się na 6 pozycji. Klub z Mirostowic w całym sezonie 18/19 zgromadził 13 zwycięstw, 4 remisy i 9 porażek co dało łącznie 43 punkty. Wydaje się, że rywalizacja w tym sezonie może być na tak wysokim poziomie, że klub ten skończy nieco gorzej, niż rok temu. Mirostowiczanka w pierwszym meczu obecnego sezonu zremisowała 1:1 z KS Lipna.

 

 

 

 

About The Author