Energa Basket Liga: Sebastian Machowski trenerem Torunia!

W końcu jest! Polski Cukier Toruń ma nowego trenera, który postara się poprowadzić Twarde Pierniki do kolejnych sukcesów. Wybór padł na Niemca Sebastiana Machowskiego.

O tym, że Polski Cukier Toruń musi szukać nowego trenera wiadome było już od dawna. Pomimo zdobycia srebrnego medalu z Twardymi Piernikami , klub z Torunia postanowił pożegnać się z Dejanem Mihevcem.

Jak podał w środę Klub , umowę z wicemistrzem Polski podpisał niemiecki szkoleniowiec Sebastian Machowski. 47-latek ma za sobą bogatą karierę koszykarską. Poza ojczyzną grał m.in. w Hiszpanii, Francji i w Polsce (PGE Turów Zgorzelec i Kotwica Kołobrzeg). W Kotwicy pracował także jako trener. Doprowadził klub do zwycięstwa w Pucharze Polski i 5. miejsca w lidze. Później podjął pracę w Niemczech.Był szkoleniowcem Löwen Braunschweig, Baskets Oldenburg i Eisbären Bremerhaven. Największe triumfy święcił w Oldenburgu. W 2013 zdobył wicemistrzostwo Niemiec. Został wtedy uznany najlepszym trenerem w Bundeslidze. W 2014 roku był jednym z kandydatów na trenera reprezentacji Polski.

Od 2017 roku pozostawał bez pracy w zawodzie. Ostatnio pełnił rolę komentatora i eksperta Bundesligi w jednej ze stacji telewizyjnych, Teraz przed Niemcem zdecydowanie największe wyzwanie. Twarde Pierniki w ostatnim czasie mocno prą do przodu i na pewno nie zamierzają poprzestać.

Ważne Umowy z Polskim Cukrem mają:

TRENER – Sebastian Machowski

ZAWODNICY:
PG: Jakub Schenk
SG: ?,?
SF: Bartosz Diduszko
PF: Aaron Cel
C: Damian Kulig

About The Author