Falubaz przegrywa z Hiszpanami

Beniaminek 3 ligi Falubaz Zielona Góra w dniu 11 czerwca rozegrał swój drugi sparing przygotowujący do sezonu 2019/2020. Rywalem zielonogórskiej ekipy była hiszpańska drużyna AFE, która miała do dyspozycji graczy bez zawodowych kontraktów.

Mecz bardzo intensywnie zaczęli gracze Falubazu. To oni początkowo tworzyli sobie lepsze sytuacje, których nie potrafili wykończyć. Jak to w piłce bywa nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też i było w tym przypadku. Hiszpanie wyszli z paroma atakami i szybko strzelili dwie bramki. Jednak zielonogórska ekipa się nie poddała, dalej starała się grać swoje bez względu na wynik. Przyniosło to rezultat w postaci rzutu karnego, którego na bramkę zamienił Wojciech Okińczyc. Następnie Falubaz oddał inicjatywę rywalom i jeszcze w pierwszej połowie AFE podwyższyło na 3:1. W drugiej części spotkania nie padły już żadne bramki. Pomimo porażki trener Falubazu poinformował, że jest z zadowolony z gry swojego zespołu.

Zaznaczyć trzeba jeszcze, że dzisiaj w Zielonej Górze pojawił się Łukasz Garguła, który od dłuższego czasu jest wiązany z Falubazem. Najprawdopodobniej obydwie strony nie doszły jeszcze do porozumienia.

Kolejny mecz sparingowy Falubazu Gran-Bud rozegra już w sobotę z TS Masterchemem Przylep na stadionie przy ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze.

About The Author