Gracze z ligi VTB, na których trzeba przyjść do CRS! cz.1

Granie w prestiżowej lidze, którą jest VTB wiąże się z wieloma profitami. Jednym z nich jest poziom tych rozgrywek, który tworzą znakomici gracze. Rok temu mogliśmy obejrzeć na żywo Sergio Rodrigueza czy Othello Huntera, w następnym sezonie ich nie zobaczymy. Hiszpan przeniósł się do Armani Mediolan, a Amerykanin do Maccabi Tel Aviv. W tej serii artykułów przedstawimy wam najciekawszych zawodników z ligi VTB, na których radzimy dłużej zawiesić oko.

 

1.Timofiej Mozgov

Na ten moment jest to najbardziej spektakularny transfer do ligi VTB. Rosjanin wraca do Khimek Moskwa po 8 latach gry w NBA. Grał m.in. w Denver Nuggets, Los Angeles Lakers czy ostatnio w Orlando Magic, lecz najlepszy okres Mozgova w NBA to sezon 2015/2016, gdzie wraz z Cleveland Cavaliers sięgnął po mistrzostwo NBA. 33-letni koszykarz ma równie dobre osiągnięcia z reprezentacją Rosji, w 2011 roku zdobył brąz na Mistrzostwach Europy, a rok później powtórzył sukces, lecz tym razem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Próbka możliwości Timofieja Mogova z finałowego meczu NBA w 2015 roku przeciwko Golden State Warriors.

2. Gustavo Ayon

Pochodzący z Meksyku podkoszowy, przez ostatnie 5 lat reprezentował barwy Realu Madryt z którym zdobył 4 mistrzostwa kraju, 4 puchary Hiszpanii oraz 2 razy wygrał Euroligę. Po ostatnim sezonie zdecydował się opuścić Madryt i przeniósł się do Zenitu St.Petersburg, który w następnym sezonie będzie grał również w Eurolidze. W latach 2011-2014 występował w lidze NBA, gdzie grał w New Orleans Hornets, Orlando Magic, Milwaukee Bucks czy Atlanta Hawks.

Krótki filmik, w którym znajdziecie najlepsze zagrania Ayona z sezonu 2018/2019

About The Author