Gracze z ligi VTB, na których trzeba przyjść do CRS! cz.2

Dzisiejszy odcinek z tej serii będzie szczególny, wspomnimy o genialnym Polaku, który był wiodącą postacią Stelmetu w sezonie 2015/2016 oraz wyjątkowo o trenerze! Zapraszamy!

1.Mateusz Ponitka

Już w grudniu ubiegłego roku Mateusz przyjechał do Zielonej Góry, tylko w barwach Lokomotivu Kubań. Teraz przeniósł się do Zenitu St.Petersburg, który wystąpi w Eurolidze. Po odejściu ze Stelmetu w 2016 roku grał w Pinarze Karsiyaka, Iberostarze Teneryfa i jak już pisaliśmy Loko Kubań. W każdym z tych klubów był wyróżniającą się postacią. W poprzednim sezonie notował solidne 9.5 punktu i 4.7 zbiórki na mecz, a najlepszy mecz zaliczył przeciwko swojemu nowemu pracodawcy, gdzie zaliczył solidne double-double na poziomie 14 punktów i 13 zbiórek.

Najlepsze akcje Mateusza z wspomnianego już jego najlepszego meczu w VTB

2. Roberts Stelmahers

Jedyny trener, który wystąpi w tej serii. Były zawodnik Dallas Zastalu Zielona Góra, po genialnym sezonie w Zielonej Górze odszedł do Zepter Śląska Wrocław, z którym wygrał mistrzostwo Polski. Po pobycie w Polsce grał jeszcze w m.in. Pinarze Karsiyaka Izmir, KK Olimpia Lubljana czy Lietuvos Rytas Wilno. Jako trener był już w Zielonej Górze z Czarnymi Słupsk i BK Ventspils. W następnym sezonie obejmie stery BC Kaleva Tallin, więc ponownie zawita do hali CRS. Zobaczymy czy będzie miał powody do wykonania swojej ulubionej cieszynki, czyli grania na gitarze 😉

About The Author