IV Liga: KP Piast Iłowa

KP Piast Iłowa to jeden z dwóch beniamników IV Ligi Lubuskiej. W poprzednim sezonie drużyna prowadzona przez Grzegorza Borkowskiego zajęła pierwsze miejsce w Klasie Okręgowej zdobywając 78 punktów.

Mocną stroną Piasta jest ofensywa, która na czele z Emmanuelem Ohagwu była nie do zatrzymania w poprzednim sezonie okręgówki. Iłowa z 88 trafieniami była najbardziej bramkostrzelną drużyną. Do ewentualnych słabych stron może należeć defensywa, która w porównaniu do rywali nie była najszczelniejsza. Trzeba dodać, że trener Piasta informował, że będzie chciał skupić się na tym elemencie i poszukać wzmocnień.

Ciekawostki:

1.Obecny trener Piasta był kiedyś zawodnikiem tego klubu i do dzisiaj jest najlepszym strzelcem w historii tej drużyny.

2.Ostatni raz Iłowa w IV Lidze występowała w sezonie 15/16, zajęła wtedy 13 miejsce.

3.Piast w poprzednim sezonie w okręgowce strzelił ponad 6 razy więcej bramek, niż ostatnia drużyna tabeli.

Grzegorz Borkowski, czyli trener Piasta o celach na sezon i o tym jak będą wyglądały rozgrywki IV Ligi:

  • Naszym celem jest zapewnienie sobie utrzymania. To jest nasz najważniejszy cel. Po za tym chcemy doskonalić swoją grę, chcemy grać ofensywnie, żeby nasza gra przyciągała coraz więcej kibiców na nasz stadion.
  • Moim zdaniem w tym sezonie nasza czwarta Liga będzie bardzo silna. Myślę że będzie kilka zespołów w czołówce, które będą walczyć o awans. Uważam że dwa zespoły z Gorzowa będą chciały wrócić do trzeciej ligi ale bez szans na pewno nie będą zespoły z Krosna, Przybyszowa, Przylepu czy Gubina. My mamy na początku sezonu mecz z Wartą w Iłowej oraz w drugiej kolejce Stilon w Gorzowie i żeby wejść dobrze w sezon musimy się dobrze do tych spotkań przygotować. Liczę na trzy punkty a jak uda się nam zdobyć cztery to będzie udany początek. Musimy na jesień zdobyć jak najwięcej punktów, żeby nie martwić się o utrzymanie, ponieważ jak widać wiosną o punkty jest o wiele trudniej.

About The Author