Jelenin z Pucharem Wójta

29 czerwca po ponad dwudziestoletniej przerwie w gminie Żagań został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta. Wzięło w nim udział pięć drużyn na codzień grających na poziomie Klasy A i Klasy B.

Na stadionie Beskidu Bożnów zespoły rywalizowały między sobą grając systemem każdy z każdym. Mecze były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie. Na początku turnieju Czarni Jelenin pokonali Beskid Bożnów 2:0, a Sparta Miodnica po wyrównanym meczu zwyciężyła z Kwisą Trzebów 1:0. Następnie KP Tomaszowo rozgromiło ekipę z Trzebowa 5:0. Równocześnie Beskid po świetnym meczu pokonał Spartę Miodnica 3:1. W kolejnych spotkaniach Bożnów i Jelenin zgarneli komplet punktów nie dając szans rywalom. W ostatnim meczu turnieju KP Tomaszowo wygrało 5:2 ze Spartą Miodnica i przypieczętowało trzecie miejsce. Po zakończeniu turnieju dwóch zawodników z Jelenina dostało wyróżnienia indywidualne. Marek Bogiel został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Łukasz Bieleszczuk najlepszym bramkarzem.


Turniej miał na celu integrację środowiska piłkarskiego, należy wspomnieć że Wójt ufundował bardzo cenne nagrody. Wszystkim zawodnikom bardzo się podobało – podsumował Tomasz Nowak, wiceprezes Beskidu.

Wyniki Turnieju
1 miejsce: Czarni Jelenin
2 miejsce: Beskid Bożnów
3 miejsce: KP Tomaszowo
4 miejsce: Sparta Miodnica
5 miejsce: Kwisa Trzebów

About The Author