Lubuski handball.

Wizytówką lubuskiego szczypiorniaka są drużyny występujące na szczeblu centralnym rozgrywek, prowadzonych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Mowa tu o pierwszoligowcach: KS „Stal” Gorzów Wielkopolski oraz KU AZS UZ Zielona Góra oraz drugoligowcach: UKS „Trójka” Nowa Sól i TS ZEW Świebodzin wśród panów oraz GMTS Sparta Gubin i Lider Świebodzin wśród pań.

Rozgrywki młodzieżowe prowadzone są przez Lubuski Związki Piłki Ręcznej. Tu zmagania prowadzone są na wszystkich poziomach od juniorów/juniorek przez junior młodszy/juniorki młodsze, młodzik/młodziczka oraz dzieci. Zmagania wojewódzkie są eliminacją do młodzieżowych rozgrywek centralnych. W sezonie 2018/2019 w lubuskim zarejestrowanych było 19 klubów i stowarzyszeń, a w rozgrywkach młodzieżowych udział brało blisko 50 drużyn.

W trakcie trwania sezonu rozgrywkowego nie brakuje także turniejów ogólnopolskich, międzynarodowych i innych imprez okolicznościowych, włącznie z organizacją meczów z udziałem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. To miejsce chcemy poświęcić lubuskim klubom i ich startom w rozgrywkach ligowych.

About The Author