Nowy menadżer w Grodzie Kopernika!

EWinner Apator Toruń ma nowego trenera! Będzie nim wychowanek klubu Robert Sawina, pomieważ taką informację ogłosił klub w mediach społecznościowych.

Fot.Przegląd Sportowy

Informacja prosto z Malty

Odejście poprzedniego trenera (również wychowanka klubu) Tomasza Bajerskiego wymusiło na władzach klubu poszukiwanie nowego menadżera. Przypomnijmy, że na ten sezon zespół z Torunia zbudował mocny skład, by liczyć się w walce o medal ze złotego kruszca. W środę wczesnym przedpołudniem klub oficjalnie ogłosił nazwisko nowego prowadzącego drużyny. Będzie nim Robert Sawina – również wychowanek toruńskiego klubu. Jako zawodnik zdobył z nią złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 1990 roku. Z Aniołami jeszcze zdobył trzy brązowe medale (1991-1993). Swój ostatni medal drużynowy zdobył w 2005 roku jako zawodnik Polonii Bydgoszcz. Jeśli chodzi o indywidualny dorobek największymi osiągnięciami były: srebny i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz srebrny i brązowy medal w seniorskich mistrzostwach kraju. Po ostatnim medalu w karierze w 2005 roku w sezonie 2006 szło zdecydowanie gorzej, co było jedną z głównych przyczyn zakończenia kariery w styczniu 2007 roku.

Kariera trenerska i cele Apatora

Praca w Toruniu będzie trzecim podejściem w roli trenera. Karierę trenerską Robert Sawina zaczął zaraz po zakończeniu kariery sportowej w 2007 r. w gdańskim Wybrzeżu, z którym zajął trzecie miejsce na zapleczu najwyższej ligi. Następnie w 2011 roku triumfował wraz z Polonią Bydgoszcz również w 1 Lidze. EWinner Apator Toruń to kolejny przystanek wychowanka tego klubu. Jednak tym razem cele są zdecydowanie wyższe. Zarząd Aniołów zmontował silny skład, gdzie do Torunia przyszedł m.in. zielonogórzanin Patryk Dudek czy Emil Sajfutdinow. Mimo to występy Rosjanina w tym sezonie stoją pod dużym znakiem zapytania. Powodem są sankcje nakładane na Rosję w związku jej inwazją na Ukrainę. Kadrę seniorską uzupełnią dotychczasowi zawodnicy: Paweł Przedpełski,Robert Lambert oraz Jack Holder. Kadrę juniorów uzupełnią m.in nowy nabytek Denis Zieliński. Głównym celem jest zdetronizowanie obecnego mistrza Polski Betardu Sparty Wrocław.

https://sportprojekt.info/nowy-stary-trener-w-poznaniu/

About The Author

image sources

  • Robert Sawina: Przegląd Sportowy