Molten BG5000 to najnowszy, flagowy model tej marki. Piłka wykonana z najwyższej jakości skóry naturalnej premium. Przy jej produkcji w pełni wykorzystano właściwości skóry naturalnej, aby zapewnić lepszą teksturę. Nowa, mniej śliska faktura powierzchni pomaga zapewnić idealną przyczepność nawet w kontakcie z potem lub wilgocią. Stężenie piany wzrosło o 35%, a warstwa podkładowa z pianki EVA została nałożona na nowo, dzięki czemu piłka jest bardziej miękka i łatwiejsza do kontrolowania.

– To piłki bardzo przyjazne dłoniom, mają fajną strukturę. To bardzo ciekawy produkt i wiem, że będzie sprzyjał wszystkim. Były one szczęśliwe w Chinach, chociaż wiadomo, że nie tylko to od piłek zależało, ale także od naszej postawy. Jako koszykarze czujemy jednak różnicę – w materiale, strukturze i układzie linii na piłkach – podkreśla Adam Hrycaniuk, reprezentant Polski i zawodnik Asseco Arki Gdynia na łamach strony Ligi.

Kluby nowe piłki otrzymali  w drugiej połowie grudnia, ale ich premierę podczas meczu kibice zobaczyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy w hicie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek rozgromił Asseco Arkę.

 

About The Author