Odra Bytom Odrzański – Promień Żary – relacja

W sobotnie południe na boisko w Bytomiu Odrzańskim wybiegli piłkarze Odry Bytom Odrzański oraz Promienia Żary. Już przed spotkaniem otrzymaliśmy informację, że oba zespoły przystąpią do meczu osłabione a to zapowiadało bardzo ciekawe spotkanie.

Od pierwszych minut spotkania do ataku ruszyli piłkarze Promienia, którzy stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale brakowało przede wszystkim skuteczności. Pierwszą bramkę dla Żarskiego Promienia zdobył w 17 minucie Jakub Księżniak, żaranie chcieli pójść za ciosem i w 25 minucie po świetnym uderzeniu wprost z rzutu rożnego do bramki Odry trafił Jakub Nowak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Promień schodził do szatni z dwu bramkową zaliczką. Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie i w natarciu nadal byli goście, zwieńczeniem tego był drugi gol strzelony przez Jakuba Księżniaka. Piłkarze Odry próbowali gry z kontry i zaczęło to przynosić efekty, blisko pokonania Manuela Kowalskiego był zawodnik gospodarzy Michał Chłopowiec, lecz uderzył obok słupka. Zmiany, które poczynił trener Odry Andrzej Michalski nie przyniosły honorowego gola, a wynik spotkania na 4:0 w 85 minucie ustalił Jędrzej Kononowicz.

Już za tydzień Odra zmierzy się w Grabiku z tamtejszą Spartą, natomiast w Żarach Promień zagra z beniaminkiem rozgrywek ŁKS-em Łęknica.

Odra Bytom Odrzański 0:4 KS Promień Żary

Gole: Jakub Księżniak x2, Jakub Nowak, Jędrzej Kononowicz

About The Author