Pogoń nie daje się wyprzedzić, Podoliński za Zielonymi, pomoc dla Mateusza, czas dla Dozametu, Kotowice nie jadą na mecz- Kartka z kalendarza #5

Pogoń nie daje się wyprzedzić

Piłkarze Pogoni Świebodzin już 2 tydzień z rzędu mogą spoglądać na resztę rywali ze szczytu JAKO 4 ligi Lubuskiej. Tym razem zawodnicy spod chrystusowego pomnika po niesamowitym spotkaniu pokonali na wyjeździe Dąb-Sławę Przybyszów 4:3. Warto wspomnieć, że goście przegrywali już 0:2, jednak nazwa zobowiązuje. Świebodzin ruszył w „Pogoń” i zdobył 4 kolejne bramki, zapewniając sobie niezwykle ważne 3 oczka.

Podoliński za Zielonymi

Znany dziennikarz sportowy Robert Podoliński niespodziewanie pojawił się na Fanpage’u drużyny KS Zieloni Lubiechnia Wielka. Nagrał krótki filmik, w którym wyraził swoje wsparcie dla klubu z okolic Słubic. Zapytał również, dlaczego nie dostał jeszcze propozycji podpisania kontraktu. Na przeciwnikach video nie zrobiło większego wrażenia. Róża Różanki pewnie ograła przyjezdnych 5:1. Pełną wypowiedź Roberta Podolińskiego można zobaczyć na Facebookowym profilu drużyny.

Pomoc dla Mateusza

Prawdziwy szpital można zobaczyć w kadrze Budowlanych Murzynowo. Według informacji płynących z socialmediów klubu w ostatnim czasie groźnych urazów doznało trzech zawodników, zaś dwójka piłkarzy otrzyma całkowity zwrot kosztów leczenia. Niestety trzeci z nich, Mateusz Nawrolski musi przejść operację rekonstrukcji więzadła w kolanie, przy czym koszty musi ponieść na własna rękę.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc Mateusza zapraszamy  pod następujący adres zbiórki na wyżej wymieniony zabieg: https://zrzutka.pl/sdbz3b

Czas dla Dozametu

Władze Nowosolskiego Dozametu robią wszystko, aby klub z każdą godziną, minutą, a nawet sekundą rósł w siłę, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Kolejnym ważnym krokiem ma być zegar stadionowy, który ma zastąpić odwieczne pytania o wynik i minutę meczu.

Link do zbiórki na zegar stadionowy również zostawiamy tutaj: https://pomagam.pl/czas_dla_dozametu?fbclid=IwAR38fr7EmSNEx9krD5RAR_T_SMrErhYDgSdCSlYl1frzP9CJI4lt5dljG0M

Kotowice nie jadą na mecz

Niepokojące wieści płyną z Kotowic. Drużyna Błękitnych, która w poprzednim sezonie jako beniaminek klasy „A” bardzo pewnie utrzymała się w lidze i wydawać by się mogło, że teraz będzie jeszcze lepiej. Jednak Błękitni zaczęli sezon od kompletnego falstartu, mając po 5 kolejkach bilans pięciu porażek i aż 25 straconych bramek. Dodatkowo w miniony weekend drużyna nie zjawiła się na wyjazdowym meczu w Lipinkach Łużyckich, za oficjalną przyczynę podając „problemy kadrowe”. Czy to okresowy przestój, czy początek końca Błękitnych w „Klasie A” ? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

 

 

About The Author

image sources

  • karta: Autor zdjęcia: Krzysztof Porebski/Pressfocus