Przed ligą: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

W najbliższą sobotę 26 września rusza 2 liga siatkarzy mężczyzn a w niej m.in drużyna z Zielonej Góry czyli KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.  W poprzednim sezonie drużyna zajęła 5 miejsce w lidze. O nadchodzący sezon spytaliśmy  trenera Roberta Sokala.

Kadra

Nastąpiło wiele zmian, bo przyszło aż 9 nowych zawodników, trudno byłoby powiedzieć, że się wzmocniliśmy, bo odeszło od nas pięciu zawodników z pierwszego składu, Mateusz Ruciński i Wiktor Zasowski do Astry N. S. Krystian Bangrowski do Głogowa, Mikołaj Głowacki do Żagania, a Jakub Kupisz zakończył granie. Zawodnicy, którzy do nas przyszli, to w większości kończący wiek juniora, z dużym potencjałem, ale jeszcze sporo pracy przed nimi.

Przygotowania 

Przygotowania przebiegły zgodnie z planem, pięciotygodniowy obóz przygotowawczy na własnych obiektach. Rozegraliśmy kilka sparingów i meczów turniejowych z bardzo silnymi drużynami. Pierwszy był sparing z Nową Solą, przegrany 5:0, następnie turniej w Międzyrzeczu i mecz z Orłem przegrany 3:0, z  Żaganiem 3:0, z Głogowem też 3:0 i ze Szczecinem 2:1. Następnie turniej w Zielonej Górze przegrana z Nową Solą i Żaganiem po 3:0 i turniej w Nowej Soli przegrana z Międzyrzeczem 3:0 i wygrana z Ikarem Legnica 2:1.

Cel

Celem jest dobra gra i walka w każdym meczu, chociaż nie będzie łatwo, bo grupa jest bardzo mocna.

Skład:

 1. Filip Kurzawa
 2. Robert Bitner – kapitan
 3. Jakub Rugieł
 4. Michał Prachniewski
 5. Mateusz Janus
 6. Piotr Roszak
 7. Andrzej Stanulewicz
 8. Mateusz Szmigiel
 9. Wiktor Polak
 10. Adrian Łakatyszewski
 11. Krzysztof Koziuk
 12. Jakub Bugajski
 13. Mateusz Szubart
 14. Robert Jakubowski

Sztab szkoleniowy:

Robert Sokal – trener

Robert Bitner – II trener

Fizjoterapeuta – Jakub Dalecki

Pierwszy mecz:

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Olavia Oława

About The Author