Przed ligą: MKST Astra Nowa Sól

W najbliższą sobotę 26 września rusza 2 liga siatkarzy mężczyzn a w niej m.in drużyna z Nowej Soli czyli MKST Astra Nowa Sól. W poprzednim sezonie drużyna zajęła 1 miejsce w lidze. O nadchodzący sezon spytaliśmy Prezesa Przemysława Jetona.

Kadra

W porównaniu do składu z sezonu 2019/2020 doszło do niewielkich zmian. W nowym sezonie Astra wystąpi bez Macieja Januszewskiego, Macieja Kleinschmidta, Arkadiusza Zakrzewskiego oraz Michała Marszałka. Natomiast do drużyny dołączyli z grupy młodzieżowej Alan Zakrzewski, z SPS Chrobry Głogów Marcin Brzeziński, z KU AZS UZ Mateusz Ruciński, z IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice wychowanek Astry Mateusz Michalak oraz z TS Volley Rybnik Krzysztof Kuwaczka. Do zmian doszło na ławce trenerskiej. Duet Jeton/Karimow zastąpił Wiktor Zasowski/Andrzej Krzyśko.

Przygotowania 

Przygotowania zespół zaczął standardowo w drugiej połowie sierpnia. Do dyspozycji sztab szkoleniowy oraz zawodnicy mieli obiekty MOSiR Nowa Sól. Najważniejsze, że całość przebiegła bez żadnego poważnego urazu, a zawodnicy byli już przygotowani po serii treningów indywidualnych na zlecenie trenera Zasowskiego. Druga cześć przygotowań to mecze sparingowe. Zaspół zaczął od zwycięstwa z akademikami z Zielonej Góry 5:0, później podczas Turnieju Winobraniowego wygrali ponownie z Zielona Górą oraz Orłem Międzyrzecz zajmując 1 miejsce. Kolejnym sprawdzianem był wyjazd na mecz kontrolny do Międzyrzecza. Nasz zespół wygrał 4:1. W połowie września koliberki miały okazje zagrać z 1 ligową Olimpią Sulęcin. Górą byli gospodarze z Sulęcina wygrywając 3:1. Ostatnim sprawdzianem był Memoriał im. Zdzisława Roli w Nowej Soli. Mecz półfinałowy Astra wygrała 3:1, natomiast w finale uległa drużynie Orła Międzyrzecz 2:3.

Cel

Interesuje nas pozycja w czubie tabeli, awans do fazy play-off to minimum. Dążyć będziemy do udziału w Turnieju Półfinałowym.

Skład:

 1. Dawid Witkiewicz
 2. Alan Zakrzewski
 3. Artur Sławnikowski
 4. Alan Goltz
 5.  Paweł Skibicki
 6. Fryderyk Polus
 7. Krzysztof Kuwaczka
 8. Bartosz Odwarzny
 9. Piotr Trzeciak
 10. Przemysław Kępski
 11. Mateusz Nożewski
 12. Marcin Brzeziński
 13. Mateusz Michalak
 14. Mateusz Ruciński

Sztab szkoleniowy:

Wiktor Zasowski – Trener

Andrzej Krzyśko – Asystent Trenera

Łukasz Kierul – Fizjoterapeuta

Paweł Karimow – Fizjoterapeuta

Pierwszy mecz:

MKST Astra Nowa Sól – IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice

About The Author