Przed ligą: WKS Sobieski Żagań

Dzisiaj  26 września rusza 2 liga siatkarzy mężczyzn a w niej m.in drużyna z Żagania, czyli WKS Sobieski Żagań. W poprzednim sezonie drużyna zajęła 2 miejsce w lidze. O nadchodzący sezon spytaliśmy Wiceprezesa Artura Chaberskiego.

Kadra

Wzmocnieniem na pewno będzie Łukasz Jurkojc, który szukał nowych wyzwań. Wykorzystaliśmy to. Taki gracz będzie mózgiem zespołu i przedłużeniem ręki trenera. Widzimy, jak zawodnicy na niego reagują. Fajnie układa grę i pomaga też trenerom. Widać, że z niejednego pieca chleb jadł. Może nam tylko pomóc.  Do końca grudnia można transferować zawodników. Jeżeli zauważymy, że mamy braki na jakiejś pozycji, to sięgniemy po nowego siatkarza. Jesteśmy na to przygotowani, ale na razie jesteśmy zadowoleni z obecnej kadry.

Przygotowania

Obóz przygotowawczy przebiegł bez żadnych zakłóceń. Trenowaliśmy dwa-trzy razy dziennie. Chciałbym pochwalić zawodników, bo wszyscy przyjechali do klubu przygotowani. Przez to szybciej mogliśmy zacząć zajęcia z piłkami.  Graliśmy sparingi, podczas których obserwowaliśmy jak reagują na poszczególne sytuacje na boisku, jak wyglądają w końcówkach setów, kto bierze na siebie odpowiedzialność za grę.  Za nami sporo grania. Milicz, Międzyrzecz, Zielona Góra,  dodatkowo sparingi z Głogowem i AZS-em. Myślę, że będziemy dobrze przygotowani.

Cel

My jako zarząd nakreśliliśmy cel, jakim jest awans do czwórki. W tamtym sezonie to się udało. Złożyliśmy też akces o pierwszą ligę, ale nie wzięto nas pod uwagę.

SKŁAD

1. Łukasz Jurkojć

2. Miłosz Zasłonka

3. Patryk Mendel

4. Hubert Mańko

5. Mikołaj Głowacki

6. Marcel Pszczoła

7. Patryk Kozdroń

8. Sebastian Draczyński

9. Adrian Kołodziejczyk

10. Aleks Kłysz

11. Sebastian Strzałkowski

12. Piotr Sajdak

13. Grzegorz Kukla

14. Jakub Jezierski

Sztab szkoleniowy 

Krzysztof Dobek – trener

Artur Chaberski – II trener

 

Pierwszy mecz

WKS Sobieski Żagań – Ikar Legnica

Oficjalna strona

STRONA GŁÓWNA

About The Author