Rewanż za półfinał? Stelmet gra z Twardymi Piernikami Toruń

 Twarde Pierniki Toruń to drużyna, która już od paru sezonów utrzymuje się w czołówce ligi. W tym sezonie wygląda na to, że będzie tak samo. Torunianie zbudowali ciekawy skład, według wielu expertów mają najlepszą polską rotację w lidze i do tego kilku bardzo dobrych obcokrajowców. Klub nie przedłużył kontraktu z trenerem Dejanem Mihevcem, a w jego miejsce trafił Niemiec z polskim paszportem – Sebastian Machowski. Starcie trenerów będzie szczególnie ciekawe, ponieważ Stelmet prowadził rozmowy z Machowskim, a Toruń z Tabakiem. Ogromnym sukcesem ekipy z grodu Kopernika jest awans do fazy grupowej Basketball Champions League, po szalonym rzucie Keitha Hornsby. 

 

1.Gwiazdy zespołu

Chris Wright

Nowy nabytek Twardych Pierników, został sprowadzony w miejsce Roba Lowerego. Po pierwszych, dwóch meczach w Energa Basket Lidze notuje średnio 17 punktów, 6 asyst oraz 4 zbiórki na mecz. Przez wielu jest uznawany za „mózg” ekipy toruńskiej, więc zatrzymanie jego może być kluczowe w tym meczu.

Keith Hornsby

Po prostu genialny strzelec. Ekipa z grodu Kopernika jest jego pierwszą drużyną w Europie, wcześniej przez 3 lata reprezentował barwy Texas Legends, która występuje w D-League. W 2016 roku rozegrał pięć przedsezonowych meczów w barwach Dallas Mavericks. W ostatnim sezonie notował bardzo dobre 50% w rzutach zza łuku. Został MVP drugiej kolejki Energa Basket Ligi, zdobył 33 punkty w meczu przeciwko Enea Astorii Bydgoszcz.

Kyle Weaver

Jest to powrót tego gracza do drużyny z Torunia. Reprezentował ich barwy w sezonie 2016/17, gdzie zagrał z Twardymi Piernikami w finale, w którym musieli uznać wyższość Stelmetu 4-1. Indywidualnie został wybrany przez dziennikarzy MVP Ligi. Po pierwszej przygodzie z Toruniem grał w Arisie Saloniki, Science City Jena oraz Neptunasie Kłajpeda.

 

2. Trzy ostatnie mecze

22 maja 2019 rok, półfinał  

Stelmet Enea BC 81-86 Twarde Pierniki Toruń (Rob Lowery 17 punktów, Markel Starks 15 punktów)

19 maja 2019 rok, półfinał 

Twarde Pierniki Toruń 81-67 Stelmet Enea BC (Markel Starks 21 punktów, Michael Umeh 18 punktów)

17 maja 2019 rok, półfinał

Twarde Pierniki Toruń 88-77 Stelmet Enea BC (Markel Starks 21 punktów, Rob Lowery 20 punktów)

 

3.Typy kibiców

Tomasz Wiktorski (KK Zastal) 78-72, wygrana Stelmetu

Mateusz Grabowy (NCAA Polska) 70-67, wygrana Stelmetu

Miłosz Siuber (SportProjekt) 85-80, wygrana Twardych Pierników

Pojedynki Stelmetu z Twardymi Piernikami zawsze budziły duże zainteresowanie oraz zapewniały ciekawe widowisko. Ekipa z winnego grodu ostatni raz wygrała z drużyną z Torunia 7 stycznia 2018 roku (100:76, mecz w Zielonej Górze). Stelmet weźmie rewanż za półfinał i wygra pierwszy raz od 9 meczów z Twardymi Piernikami czy właśnie oni niesieni dopingiem swoich kibiców przypieczętują dominację nad drużyną z Zielonej Góry? Mecz już jutro o 17.30 na kanale Polsat Sport News.

 

 

 

About The Author