Marek Sitarek zastąpił na stanowisku trenera Delty Sieniawa Żarska Grzegorza Tychowskiego. 

Zostałem z pracy oddelegowany na pół roku do Poznania więc nie mam możliwości prowadzenia zespołu. Wspólnie podjęliśmy decyzję z Łukaszem i Andrzejem, że w takiej sytuacji wstrzymujemy współpracę – mówi Grzegorz.

O nowe wyzwanie spytaliśmy Marka : ” Delta znalazła się w sytuacji, w której Trener Tychowski nie mógł połączyć pracy zawodowej z trenerką wiec zwrócono się do mnie z zapytaniem czy nie poprowadzę zespołu w rundzie rewanżowej. Zanim się zgodziłem, poprosiłem o zgodę zarówno Prezesa jak i Trenera Granicy Żarki Wielkie, po otrzymaniu od Nich zielonego światła podjąłem decyzję, że wracam na ławkę trenerską.”

Jaki cel przed Wami na tą rundę?

M.S : Patrząc na miejsce w tabeli należy przyjąć, że cel to utrzymanie. Przed rozpoczęciem sezonu, obserwując drużynę Delty jako osoba postronna uważałem, że kadrowo jest to zespół na pierwszą piątkę klasy okręgowej. Teraz pierwsze tygodnie wspólnej pracy zweryfikują moją ocenę.

Co na to klub z Sieniawy?

„To była trudna decyzja bo współpraca układała  się bardzo dobrze. Ale ze względu na dobro klubu i sytuację zawodowa Grześka wspólnie podjęliśmy decyzje o zmianie na stanowisku trenera. Przedstawiliśmy naszą propozycję Markowi, zgodził się i od dzisiaj będzie trenerem pierwszej drużyny” – mówi Prezes Delty Łukasz Pokrywiecki.

 

About The Author