Solidarni A-Klasowcy, 19 goli w Drągowinie, Stilon liderem, dzielne piłkarki z Gorzowa, fenomenalna końcówka Toromy – Kartka z kalendarza #6

Solidarni A-Klasowcy

Pięknym gestem popisały się drużyny grające w IV grupie zielonogórskiej klasy A, które wspólnie przyłączyły się do akcji charytatywnej, zapoczątkowanej przez klub LZS Czarni Jelenin. Na profilu społecznościowym ekipy Czarnych 2. października pojawił się wpis informujący o tym, że podczas sobotniego meczu z Zorzą Brzeźnica prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz 13,5 miesięcznego Karolka. Chłopczyk zmaga się z poważną chorobą, która w szybkim tempie doprowadziła do uszkodzeń mózgowych. Autor wyżej wymienionego wpisu postanowił oznaczyć wszystkie drużyny grające w lidze. Zorganizował pewnego rodzaju challenge, którego zasady były bardzo proste. Za każdą straconą bramkę w meczu dana drużyna wpłaca 10 zł na rzecz Karolka. Większość drużyn zareagowała błyskawicznie, z ogromnym zapałem przyłączając się do akcji. Pojawiło się również kliku indywidualnych darczyńców, którzy ustalając własne zasady włączyli się do akcji. Wielkie brawa należą się wszystkim zaangażowanym. Takie gesty zasługują na wszelkie pochwały i pokazują, że w tym szalonym świecie odrobina człowieczeństwa i współczucia jest wciąż czymś nieopisanym oraz niezastąpionym. Niestety Karolkowi wciąż nie udało się uzbierać pełnej kwoty, dlatego zachęcamy do wpłat na zbiórkę, do której link znajduje się poniżej.

Link: https://zrzutka.pl/wkgzev

19 goli w Drągowinie

Nasz mały wojownik Karolek uzbierałby dużo więcej gdyby o całej akcji dowiedzieli się również piłkarze Budowlani II Lubsko. W ostatniej kolejce II grupy zielonogórskiej klasy-A w starciu z Czarnym Drągowina stracili bowiem aż 17 bramek, co jest nowym rekordem w tej edycji wspomnianych rozgrywek. Triumfator spotkania wygrywając rezultatem 17:2 umocnił się tym samym na fotelu lidera, zgłaszając coraz śmielsze aspiracje do awansu. Warto wspomnieć, że dwóch zawodników Czarnych Drągowina (Andrzej Kołodziej i Adam Pojnar) po tym spotkaniu, w którym łącznie zdobyli 12 goli zostało nominowanych do tytułu kozaka kolejki organizowanego przez zarząd „Sport Projekt”.

Stilon liderem

Piłkarze Magnolia Park Stilonu Gorzów wykorzystali potknięcie Pogoni Świebodzin i wygrali 2:1 z MKS Spójnia Ośno Lubuskie 2:1, tym samym awansując na fotel lidera rozgrywek JAKO IV ligi lubuskiej. Być może Gorzowianie obrali właściwe tory ku rozgrywkom III ligi, ale na tworzenie takich teorii stanowczo za wcześnie. Pamiętajmy, że sezon to maraton,a nie sprint. W tej lidze jeszcze wiele może się wydarzyć.

Dzielne piłkarki z Gorzowa

Drużyna KKP Warta Gorzów to klub, który gra aktualnie w II lidze kobiet jest aktualnie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie ekipy z województwa lubuskiego. Gorzowianki bardzo dobrze reprezentują nasz region, zajmując 5. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim czasie odniosły 2 zwycięstwa z rzędu, tracąc przy tym zaledwie jedną bramkę. Taka rywalizacja to nie tylko piękna przygoda, ale też sporo wyrzeczeń i poświęcenia ogromnej ilości czasu, choćby na aspekty związane z logistyką. Należy pamiętać, że gra w 2. lidze wiąże się z podróżami między innymi do Warszawy, Gdyni czy Białegostoku. Życzymy powodzenia i jak najszybszego awansu do Ekstraligi.

Fenomenalna końcówka Toromy

W 8 kolejce JAKO klasy Okręgowej Toroma Torzym podejmowała na własnym obiekcie zespół Orła Międzyrzecz. Wydawało się, że to idealny mecz na przełamanie dla gospodarzy, którzy rozpoczęli sezon od 4. zwycięstw z rzędu, by potem stracić punkty w 3. kolejnych spotkaniach. Piłkarze Orła w tym sezonie radzą sobie dużo poniżej oczekiwań, a wyniki 0:8, czy 1:10 mówią same za siebie. Duże było zaskoczenie gospodarzy, gdy po 70 minutach gry to przyjezdni z Międzyrzecza prowadzili 3:1. Jednak zespół Toromy pokazał doskonały przykład jak grać do końca byle by nie zawieźć swoich kibiców. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem w ostatniej akcji meczu strzelili zwycięskiego  gola na 4:3. Po tym meczu nasuwają się dwa pytania. Czy zespół Orła wstanie z kolan? Czy zawodnicy z Torzymia po kapitalnym początku sezonu są w stanie powalczyć o coś więcej niż tylko środek tabeli? Odpowiedzi poznamy niebawem.

 

 

 

 

 

About The Author

image sources