Stelmet gra o czwarte zwycięstwo z rzędu. Przeciwnikiem HydroTruck Radom!

Jest to trzeci mecz z rzędu Stelmetu w hali CRS i tak jak to napisał klub z Zielonej Góry – gramy o hattricka! Po meczach z Anwilem Włocławek i Parmą Perm czas na HydroTruck Radom. Ekipa z Radomia zgłasza chęć gry w playoffach i na razie są blisko osiągnięcia celu, przy bilansie 3-3 zajmują 9 miejsce. Utrzymali trzon zespołu z poprzedniego sezonu, zostali ważni zawodnicy –m.in. Obie Trotter czy Carl Lindbom. Z obcokrajowców do Radomia dołączyli Rod Camphor i Efe Uwadiae-Odigie. Istotną rolę odgrywają również Polacy, czyli Adrian Bogucki, Artur Mielczarek czy Filip Zegzuła. Na stanowisku trenera nadal jest Robert Witka.

1.Gwiazdy zespołu

Obie Trotter

Amerykanin z węgierskim paszportem na dobre zadomowił się w naszej lidze, od 2016 roku reprezentował barwy Polskiego Cukru Toruń, Trefla Sopot i teraz HydroTrucka Radom. Największy sukces drużynowy świętował w Toruniu, gdzie zdobył wicemistrzostwo przegrywając w finale właśnie ze Stelmetem. Obecny sezon jest jego najlepszym sezonem w Polsce pod względem osiągnięć indywidualnych. Notuje średnio 16 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst na mecz przy prawie 50% skuteczności rzutów z gry. Warto zwrócić uwagę na jego formę rzutów za 3 punkty w tym sezonie, trafił 19 razy na 30 prób co daje rewelacyjne 64%

Rod Camphor

Podobnie jak Trotter od paru sezonów gra w Energa Basket Lidze. W 2017/18 grał w PGE Turowie Zgorzelec i sezon później w Spójni Stargard. Sezon w Stargardzie był dla niego rewelacyjny, notował tam prawie 17 punktów na mecz przy 50% skuteczności, w obecnym sezonie zalicza 12.3 punktu przy przeciętniej, 30% skuteczności rzutów z gry.

Adrian Bogucki

Perspektywiczny Polak, który już w lato 2019 zgłosił się do Draftu NBA. Ten sezon będzie drugim sezonem dla niego w Energa Basket Lidze i to drugim z dużą rolą, a przypomnijmy, że Adrian urodził się w 1999. W obecnym sezonie notuje średnio 10 punktów i 7.5 zbiórki na mecz. W meczu ze Stelmetem będzie miał duże wyzwanie, czyli powstrzymać parę Gordon-Radić.

2.Gdzie widzę atuty obu zespołów?

Atuty Stelmetu:

Forma

Przez ostatnie 2 tygodnie Stelmet prawie cały czas przebywał w Zielonej Górze, efekty treningów trenera Tabaka widać po grze i wynikach ekipy z winnego grodu.

Zawodnicy podkoszowi

Powracający do swojej optymalnej formy Drew Gordon, solidny Ivica Radić i stale reprezentujący bardzo dobrą formę Tony Meier nie powinni mieć kłopotów z młodym, lecz niebezpiecznym Adrianem Boguckim, przeciętnym Efe Uwadiae-Odigie czy z weteranem – Danielem Wallem.

Atuty HydroTrucka:

Tercet Trotter-Camphor-Lindbom

Zaliczają oni łącznie ponad połowę punktów zdobywanych średnio na mecz przez ekipę z Radomia (tercet Trotter-Camphor-Lindbom zdobywa 40.8 punktu na mecz, a cały HydroTruck 78.2). Jeżeli cała trójka wstrzeli się w dzisiejszym meczu to ekipa Stelmetu będzie miała duże wyzwanie, aby ich powstrzymać.

3.Trzy ostatnie mecze 

14 kwietnia 2019 rok, Radom

HydroTruck Radom 74-70 Stelmet Enea BC (Artur Mielczarek 17 punktów, Markel Starks 15 punktów)

29 grudnia 2018 rok, Zielona Góra

Stelmet Enea BC 99-71 HydroTruck Radom (Darko Planinić 18 punktów, Obie Trotter 18 punktów)

3 maja 2018 rok, Radom

HydroTruck Radom 83-93 Stelmet Enea BC (Boris Savović 21 punktów, Michał Sokołowski 17 punktów)

4.Typy kibiców

Tomasz Wiktorski (KK Zastal) 98-82, wygrana Stelmetu

Mateusz Grabowy (NCAA Polska) 90-75, wygrana Stelmetu

Miłosz Siuber (SportProjekt) 95-82, wygrana Stelmetu

Patrząc na ostatnią formę „biało-zielonych” wielu może powiedzieć, że będzie to mecz do jednej bramki, lecz ekipa z Radomia ma w swoim składzie wielu walczaków, którzy na pewno nie pozwolą sobie na podłożenie się drużynie z Zielonej Góry. Mimo wszystko zapowiada się ciekawy mecz!

Mecz już dzisiaj o godzinie 17.30, transmisja na kanale Polsat Sport.

 

About The Author