Stelmet gra z Legią Warszawa! Informator przed meczem.

SONY DSC

Legia Warszawa to drużyna, która po awansie do ekstraklasy, co rok robi krok do przodu. W poprzednim sezonie legioniści zagrali w play-offach i postraszyli w nich Asseco Arkę Gdynia, która awansowała dopiero po dużych męczarniach. W tym sezonie ekipa ze stolicy wzięła udział w eliminacjach do Basketball Champions League, gdzie zaprezentowała się bardzo fajnie. Odpadli dopiero w ostatniej rundzie eliminacji, uznając wyższość Niznego Novogrodu (przypomnijmy, że przeszli pierwszą rundę eliminacji, pokonując Signal Prisztina). Mimo tego ekipa z Warszawy wystąpi w rozgrywkach FIBA Europe Cup. W Legii pozostał trener Tane Spasev, zatrzymano również paru Polaków, m.in. Sebastiana Kowalczyka, Patryka Nowerskiego oraz zielonogórskiego Filipa Matczaka. Sprowadzono do stolicy ciekawych obcokrajowców np. Michaela Finke czy znanego z występów w Czarnych Słupsk i AZS Koszalin – Drew Brandona.

1.Gwiazdy zespołu

Michael Finke

Legia jest jego pierwszym europejskim klubem, wcześniej przez 4 lata występował w lidze NCAA. Ostatni sezon był najlepszym w jego karierze, notował średnio 12.1 punktu oraz 5.1 zbiórki na mecz. Jest idealnym przykładem „nowoczesnego” centra – ma bardzo dobry rzut z dystansu oraz z półdystansu, w poprzednim sezonie notował 35% za trzy. W obecnym sezonie prezentuje się bardzo obiecująco, notuje 15.7 punktu 7 zbiórek oraz 43% zza łuku na mecz.

Issac Sosa

Za sobą ma bardzo bogatą karierę w Argentynie oraz Portoryko, w 2014 roku zdobył nawet mistrzostwo Argentyny. Przed wojażami w Ameryce Południowej grał w lidze NCAA, gdzie reprezentował pierw barwy UCF Knights i następnie Canisius. W Energa Basket Lidze prezentuję się do tej pory bardzo dobrze, notuje 15.5 punktu przy prawie 50% skuteczności rzutów z gry. Jego główną bronią jest rzut za trzy, która jest niezwykle groźna i skuteczna.

Filip Matczak

Kibicom z Zielonej Góry nie muszę go przedstawiać. Rok temu przeniósł się do Legii na warunkach wypożyczenia i odżył, dostawał dużo minut u trenera Spaseva. Kiedy teraz, podczas sezonu transferowego przyszedł czas decyzji to zadecydował, że zostanie w stolicy. Podpisał tam 2-letni kontrakt. W tym sezonie również jest ważną postacią w Legii, w Energa Basket Lidze notuje 16.7 punktu, 4 zbiórki oraz 4 asysty na mecz.

2.Trzy ostatnie mecze

17 kwietnia 2019 rok, Zielona Góra

Stelmet Enea BC 100-96 Legia Warszawa (Omar Prewitt 33 punkty, Michał Sokołowski 21 punktów)

2 stycznia 2019 rok, Warszawa

Legia Warszawa 59-76 Stelmet Enea BC (Michał Sokołowski 17 punktów, Omar Prewitt 15 punktów)

22 marca 2018 rok, Zielona Góra

Stelmet Enea BC 100-89 Legia Warszawa (Vladimir Dragicević 27 punktów, Anthony Beane 24 punkty)

3.Typy kibiców

Tomasz Wiktorski (KK Zastal) 84:72, wygrana Stelmetu

Mateusz Grabowy (NCAA Polska) 80:68, wygrana Stelmetu

Miłosz Siuber (SportProjekt) 82:70, wygrana Stelmetu

Od awansu do ekstraklasy w 2017 roku, Legia ani razu nie wygrała ze Stelmetem, lecz zawsze były to pojedynki ciekawe i wyrównane. Obie ekipy liczą na przełamanie w Energa Basket Lidze, popularny Zastal ostatni mecz wygrał 3 października ze Stalą Ostrów, natomiast Legia nie wygrała jeszcze meczu w tym sezonie na polskich parkietach. Czy Filip Matczak będzie chciał coś udowodnić drużynie z winnego grodu i wraz ze swoją ekipą pokonają Stelmet czy to właśnie ekipa z Zielonej Góry niesiona dopingiem swoich kibiców podtrzyma passę zwycięstw ze stołeczną ekipą? Dowiemy się już dzisiaj, początek meczu o 17.30 w hali CRS, a transmisja na kanale Polsat Sport!

 

 

About The Author