Stelmet gra z rewelacją sezonu, czyli Startem Lublin!

Tym starciem oba zespoły rozpoczynają rundę rewanżową, Stelmet podchodzi do niej jako lider, natomiast Start zajmuje 4 miejsce. Jak pamiętamy w pierwszym spotkaniu tych dwóch ekip górą był Start, który wygrał we własnej hali 84-79, lecz Stelmet gra o wiele lepiej niż w tamtym meczu. Jestem przekonany, że szykuje się dobry mecz!

1.Gwiazdy zespołu

Brynton Lemar

Jest liderem Startu Lublin, ale także czołowym zawodnikiem ligi. W tym sezonie notuje średnio 16.7 punktu na 44% skuteczności na mecz, dorzuca do tego 4 zbiórki i 4 asysty. Do Startu Lublin trafił z Sopron KC, który na co dzień występuje w lidze węgierskiej.

Martins Laksa

Drugi bardzo ważny zawodnik w rotacji trenera Dedka, jest bardzo dobrym strzelcem za trzy punkty. W obecnym sezonie notuje średnio 15.3 punktu na 47% skuteczności rzutów z gry.

2.Trzy ostatnie mecze

29 września 2019 rok, Lublin

Start Lublin 84-79 Stelmet Enea BC (Brynton Lemar 23 punkty, Jarosław Zyskowski 20 punktów)

6 lutego 2019 rok, Lublin

Start Lublin 69-77 Stelmet Enea BC (Joe Thomasson 19 punktów, Michał Sokołowski 15 punktów)

31 października 2018 rok, Zielona Góra

Stelmet Enea BC 92-70 Start Lublin (Markel Starks i Michał Sokołowski po 23 punkty, Michael Gospodarek 14 punktów)

Po ostatniej porażce Polskiego Cukru z Anwilem, Stelmet jest samodzielnym liderem Energa Basket Ligi, natomiast Start ciągle ma taki sam bilans jak Anwil (10-4) udowadnia to to, że zwycięstwo w tym meczu jest niesamowicie ważne dla obu ekip. Stelmet weźmie rewanż za porażkę w pierwszej rundzie czy może Start udowodni, że jest lepszą drużyną niż ekipa z Zielonej Góry?Odpowiedź na te pytania otrzymamy w czwartek, transmisja na kanale Polsat Sport News.

About The Author