Stelmet kompletuje skład, trzech nowych zawodników na pokładzie!

Na samym początku chciałbym powiedzieć, że zdjęcie z tego artykułu jest zapożyczone od KK Zastal.

Po długim czasie milczenia Stelmet nareszcie odkrywa karty, do zamknięcia składu brakuje nam jeszcze rozgrywającego oraz dwóch centrów, lecz możliwe, że klub nas jeszcze czymś zaskoczy.

1.Jarosław Zyskowski

2-krotny mistrz Polski dołącza do zielonogórskiego zespołu na mocy jednorocznego kontraktu. Trener Niedbalski wspomniał w rozmowie w Radiu Zielona Góra, że popularny Zyzio jest przygotowywany do pierwszej 5 na pozycji numer 3. W poprzednim sezonie w barwach Anwilu notował 10.6 punktu oraz 3.7 zbiórki na mecz. W grudniowym starciu przeciwko Stelmetowi zaliczył 7 punktów, 3 zbiórki oraz 2 asysty, lepszy dla niego był mecz w Zielonej Górze, w którym zaaplikował nam 15 punktów i dodał do tego 6 zbiórek oraz jedną asystę.

2.Marcel Ponitka

Jest to powrót Marcela do Stelmetu, grał już w nim w sezonach 2013/14 oraz 2015/16. Po odejściu w 2016 roku reprezentował barwy Asseco Arki Gdynia, gdzie odgrywał w miarę dużą rolę. Ma on zastąpić Filipa Matczaka na pozycji numer 2. W poprzednim sezonie co mecz zaliczał średnio 6.2 punktu, 2.4 zbiórki oraz 2.3 asysty. W pierwszym meczu przeciwko Stelmetowi, który odbył się w listopadzie, w Zielonej Górze zaliczył 2 punkty, 2 zbiórki i 3 asysty. W rewanżu, w Gdyni nie wpisał się na listę strzelców, lecz zebrał jedną piłkę oraz zaliczył 2 asysty. Podpisał jednoroczny kontrakt.

3.Tony Meier

Jest to powrót tego zawodnika do Polski, w sezonie 2014/15 reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański, w której notował 14.1 punktu oraz 6.2 zbiórki na mecz, jego najlepszy mecz w tamtym sezonie zaliczył przeciwko PGE Turowowi Zgorzelec, aplikując im 29 punktów. W poprzednim sezonie w lidze mistrzów zaliczał 12.1 punktu, zagrał również w finale ligi greckiej, gdzie jego Promitheas uległ wielkiemu Panathinaikosowi.

About The Author