W przyszłym sezonie zielonogórskiej klasy okręgowej zobaczymy 4 nowe drużyny. Będą to zwycięzcy czterech różnych grup A klasy. Zapowiada się, że będą to najlepsi beniaminkowie od wielu lat.

1.DRZONKOWIANKA GAJAELEKTRO.PL RACULA– to drużyna, która w sezonie 2018/2019 zajęła pierwsze miejsce w pierwszej grupie zielonogórskiej A Klasy. Zdobyli oni 54 punkty. Piętnastokrotnie wygrywali, siedmiokrotnie remisowali i dwukrotnie przegrywali. Wielkim atutem Drzonkowianki jest defensywa. W tym sezonie stracili oni zaledwie 29 goli, co było najlepszym wynikiem w A Klasie. Obecnym trenerem klubu Drzonkowianki jest Damian Sarnecki, który informuje, że w okręgówce jego drużyna będzie walczyć o utrzymanie. Szansę na utrzymanie się tej drużyny w okręgówce Sport Projekt ocenia na 40%.

2.LZS KADO GÓRZYN– to drużyna, która w sezonie 2018/2019 zajęła pierwsze miejsce w drugiej grupie zielonogórskiej A Klasy. Zdobyli oni 64 punkty. Zaliczyli dwadzieścia jeden zwycięstw, przy tym raz remisując i cztery razy przegrywając. Górzyn w tym sezonie A Klasy całkowicie zdominował i nie dał szans rywalom. Nad drugą drużyną tabeli mieli 8 punktów przewagi. Szansę na utrzymanie się tej drużyny w okręgówce Sport Projekt ocenia na 45%.

3.ZORZA OCHLA– to drużyna, która w sezonie 2018/2019 zajęła pierwsze miejsce w trzeciej grupie zielonogórskiej A Klasy. Zdobyli oni 67 punktów. Zaliczyli dwadzieścia jeden zwycięstw, cztery remisy i tylko jedną porażkę. Zorze charakteryzuje przede wszystkim duża ilość strzelonych bramek. W tym sezonie łącznie na koncie cały zespół ma 107 trafień, co jest najlepszym wynikiem w A Klasie. Szansę na utrzymanie się tej drużyny w okręgówce Sport Projekt ocenia na 60%.

4.Sparta Grabik– to drużyna, która w sezonie 2018/2019 zajęła pierwsze miejsce w czwartej grupie zielonogórskiej A Klasy. Zdobyli oni 63 punkty. Zaliczyli 19 zwycięstw, 6 remisów i 1 porażkę. Sparta zaprezentowała się bardzo dobrze. Pomimo trudnej grupy potrafili awansować. Nad drugą Łęknicą mieli 4 punkty przewagi. Szansę na utrzymanie się tej drużyny w okręgówce Sport Projekt ocenia na 50%.

About The Author