Wielki krok Promienia

Po spadku Promienia w sezonie 2015/2016 nieliczni spodziewali się, że żarski klub w Klasie Okręgowej zakotwiczy się na 5 lat. Wczoraj lider zrobił ogromny krok ku powrotowi do IV ligi.

Marsz po zwycięstwo rozpoczął się dzięki pomocy ze strony przyjezdnych. Faul w polu karnym na zawodniku Promienia nie umknął uwadze sędziego. Niezawodny Marek Wolak w 9 minucie podszedł do rzutu karnego. Bramkarz Zorzy rzucił się w przeciwną stronę, miejscowi objęli prowadzenie! Utrata cennej zdobyczy mogła nastąpić chwilę później. Nieprzyjemna próba gracza z Ochli została udaremniona przez dobrą interwencję Manuela Kowalskiego. Sam przebieg spotkania nie uległ zmianie. Promień przeprowadzał akcje prawą stroną. Zawodnicy gości kreowali sytuacje z przeciwstawnej strony, zauważając liczne indywidualne pomyłki w środkowej strefie boiska. Pojawiały się próby obu zespołów. Jednak żadna z nich nie docierała w światło bramki.

W drugiej połowie gracze z Żar ruszyli na oblężenie defensywy Oklahomy. Zawodnicy Zorzy ułatwiali zadanie. Marek Wolak otrzymał dwa prezenty od przyjezdnych. Wręczenie pierwszego odbyło się bez żadnych konsekwencji. Druga niespodzianka była mniej łaskawa dla graczy z Ochli. Po faulu sędzia odgwizdał rzut karny. Intencje Marka Wolaka bramkarz wyczuł, jednak precyzja strzału okazała się kluczowa. Dzięki zdobyciu bramki w 53 minucie Promień złapał wiatr w żagle. Momenty dominacji podopiecznych Łukasza Czyżyka pokrywały się z próbami gości. Najgroźniejsza sytuacja zakończyła się strzałem tuż obok prawego słupka. Więcej okazji do podwyższenia rezultatu posiadali żaranie. Zmiana strony, szukanie zaskakujących rozwiązań otwierało drogę do pola karnego rywali. Podobnie jak goście nie odmienili rezultatu, aczkolwiek mieli okazję do świętowania! Odmienne nastroje panowały wśród podopiecznych Michała Grzelczyka – szansa na awans oddaliła się.

PROMIEŃ ŻARY 2:0 (1:0) ZORZA OCHLA

⚽⚽(09 min., 53 min.) MAREK WOLAK

About The Author

image sources