Zapowiedź 14 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

 

 

 

Przed Nami kolejna kolejka z zielonogórską klasą okręgową! W ten weekend ujrzymy wiele ciekawych pojedynków z dodatkowymi smaczkami. 

 

Promień Żary – Mieszko Konotop

Dla Żaran to mecz o przełamanie, w ostatnich trzech meczach piłkarze Promienia zdobyli tylko punkt. Promień u siebie jest bardzo mocny, w meczach na własnym terenie jeszcze nie przegrał. Piłkarze z Konotopu przyjadą do Żar z chęcią wywiezienia punktów, ale o to będzie bardzo ciężko. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą zawodnicy Promienia, którzy będą chcieli przerwać słabszą passe, a kolejna wpadka byłaby drużyn ciosem dla piłkarzy, klubu jak i kibiców. Niemniej zapowiada się świetne widowisko.

Nasz typ: 3:0 dla Promienia

Arka Nowa Sól – Budowlani Lubsko

Rozpędzona Arka zmierzy się u siebie z Budowlanymi Lubsko, czyli drużyną nieobliczalną, która jest groźna dla każdego rywala. Nowosolanie zmierzają cały czas ku 4 lidze, po 13 kolejkach są liderem ligi z 33 punktami na koncie i tylko 2 razy schodzili z boiska pokonani, natomiast u siebie Arka jeszcze nie przegrała, a bilans bramek w 6 meczach domowych wynosi 24-3 (!). Budowlanych czeka bardzo ciężka przeprawa, ale nie pozostają bez szans. Faworytem będą piłkarze z Nowej Soli, ale Budowlani z pewnością powalczą i zapowiada się kolejne ciekawe spotkanie w tej kolejce.

Zorza Ochla – Alfa Jaromirowice

Będąca w świetnej formie Zorza podejmie na własnym boisku zespół Alfy Jaromirowice. Piłkarze Zorzy Ochla nie zaznali porażki od pięciu kolejek, znacznie poprawili swoją grę w porównaniu do początku sezonu, natomiast Alfa przegrywa tylko z teoretycznie lepszymi drużynami, które walczą o awans do 4 ligi. Ten mecz będzie o tyle ciekawy, że obie drużyny są objawieniem tej rundy. Nikt nie spodziewał się, że jedna jak i druga drużyna będą tak wysoko w ligowej tabeli i będą pokazywali bardzo dobrą dla oka piłkę. W tym spotkaniu ciężko o wskazanie faworyta, obie drużyny nie są bez szans na wygraną i spotkanie zapowiada się interesująco.

Nasz typ: 1:1

Drzonkowianka Racula – Delta Sieniawa Żarska

W Starym Kisielinie spotkają się jedne z najbardziej nieobliczalnych drużyn w całej lidze. Drzonkowianka jak i Delta potrafią wygrać z każdą drużyną, ale jednej jak i drugiej drużynie przytrafiają się wpadki. Obie drużyny to średniaki tej ligi, które walczą o środek tabeli. Smaczku do tej rywalizacji dodaje fakt, że obie drużyny są sąsiadami z ligowej tabeli. Delta zajmuje 10 miejsce, natomiast Drzonkowianka jest oczko niżej i plasuje się na 11 miejscu. Rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że Delta radzi sobie lepiej na wyjazdach niż w meczach domowych. Jest to kolejne spotkanie w którym ciężko wskazać faworyta i obie drużyny stać na wygraną.

Nasz typ: 2:2

Sprotavia Szprotawa – Unia Kunice

Spadkowicz z 4 ligi zespół Sprotavi zmierzy się u siebie z bardzo słabo grającą ostatnio drużyną Unii Kunice, jeżeli Kuniczanie chcą myśleć o utrzymaniu podczas przerwy zimowej muszą się wzmocnić. Piłkarze ze Szprotawy mimo, że mają zawodników, którzy posiadają doświadczenie na poziomie 4 ligi zdecydowanie zawodzą, wskazuje o tym dopiero 12 miejsce w tabeli, zatem będzie to spotkanie drużyn z dolnej części tabeli. Sprotavia w meczach u siebie radzi sobie dobrze, świadczy o tym fakt, że pokonali u siebie lidera rozgrywek Arkę Nowa Sól. Bardzo ciężka przeprawa czeka piłkarzy z Kunic, ale nie odbieramy im szans na wygraną.

Nasz typ: 3:0 dla Sprotavi

Sparta Grabik – Piast Czerwieńsk

Najsłabszy zespół tej ligi podejmie drużynę, która ma miano drużyny nieobliczalnej. Do Grabika zawita Piast Czerwieńsk i na wstępie faworytem tego spotkania będą piłkarze z Czerwieńska. Sparta aktualnie zamyka ligową tabelę z 4 punktami na koncie, o wiele lepiej radzą sobie piłkarze Piasta Czerwieńsk, którzy plasują się na 7 miejscu w tabeli. Piłkarze z Grabika w żadnym meczu nie są i nie będą faworytem, ale pokazują że potrafią walczyć z każdym przeciwnikiem. Przekonała się o tym między innymi Odra Bytom Odrzański tracąc punkty w Grabiku, gdzie Sparta dzielnie walczyła o zwycięstwo do samego końca spotkania. Mecz ten zakończył się remisem 2:2, ale należy pochwalić piłkarzy Sparty za walkę do samego końca. I w tym spotkaniu Piast musi dać z siebie wszystko, aby wygrać. Gospodarze na pewno nie odpuszczą i będą walczyć na 200%.

Nasz typ: 1:3 dla Piasta

Hamar Górzyn – Odra Nietków

Zdecydowanie najciekawsze spotkanie tej kolejki, do Górzyna zawita zespół Odry Nietków, który wydaje się być w znakomitej formie, jednak zadanie będzie bardzo ciężkie, przekonał się o tym między innymi Promień Żary przegrywając w Górzynie aż 3:0, piłkarze z Górzyna są zdecydowanie największą rewelacją tej rundy, nikt nie spodziewał się, że drużyna z Górzyna będzie walczyć jak równy z równym z każdym zespołem tej ligi. Piłkarze Odry Nietków z pewnością będą chcieli wywalczyć kolejne 3 punkty i pokazać się z jak najlepszej strony. Niewielkim faworytem w tym spotkaniu będą piłkarze z Nietkowa, którzy grają świetny, widowiskowy dla oka futbol i w ostatnich meczach są rozpędzeni i pewni siebie. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Nasz typ: 0:1 dla Odry

Pogoń Przyborów – Odra Bytom Odrzański

Do Przyborowa zawita zespół Odry Bytom Odrzański, który z pewnością będzie chciał wydrzeć kolejne zwycięstwo. Zmotywowani ostatnią wygraną z Promieniem Żary piłkarze Odry zbliżają się coraz bliżej czołówki ligi i może się okazać, że pod koniec sezonu różnice punktowe będą bardzo małe i o awansie będzie decydować jeden, dwa mecze. Odra nie może pozwolić już sobie na wpadki i do końca tej rundy musi po prostu wygrywać mecze, więc presja będzie po ich stronie. Bez żadnej presji do tego spotkania przystąpią gospodarze i to może zadziałać w dwie strony, z jednej strony będą chcieli pokazać się jak najlepiej przed własną publicznością, z drugiej brak odpowiedniej motywacji może ich zgubić. Gry Pogoni nie odzwierciedla na pewno miejsce w ligowej tabeli, bowiem jeden mecz przegrali przez dość pechowego walkowera, który odebrał im 3 punkty po wygranej nad drużyną Hamaru Górzyn, aż 5:0. W tym spotkaniu faworytem będą piłkarze z Bytomia Odrzańskiego, niemniej zapowiada się kolejne interesujące spotkanie, w którym każda ze stron może wyjść zwycięsko z tego pojedynku.

Nasz typ: 1:2 dla Odry

About The Author