Zapowiedź 15 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

 

 

 

Niestety… ostatnia kolejka w tej rundzie, jakże emocjonującej, rundzie pełnej niespodzianek, niespodziewanych wyników, zaciętych meczów. Ostatnia kolejka to jednak przysłowiowa wisienka na torcie dla kibiców zielonogórskiej klasy okręgowej, w tej kolejce zapowiadają się same ciekawe spotkania w których tak na prawdę każdy jest w stanie wygrać.

 

 

Odra Nietków – Arka Nowa Sól

Zdecydowany hit tej kolejki, przeciwnikiem Nowosolan będzie zespół, który jest na fali i pewnie wygrywa mecz za meczem. Jeden jak i drugi zespół to kandydaci do awansu, są to drużyny które przegrały tylko 2(!) razy w całej rundzie. W tym spotkaniu bardzo ciężko jest wskazać faworyta, o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia. Lidera rozgrywek czeka bardzo ciężka przeprawa i prawdziwy sprawdzian, w Nietkowie każdy zespół będzie miał problemy i teraz może być podobnie. Warto dodać, że piłkarze z Nowej Soli oblali już jeden ważny sprawdzian przegrywając z Promieniem Żary 3:1. Kto zatem zakończy rundę z szerokim uśmiechem na twarzy o tym przekonamy już się w sobotę, jedno jest pewne spodziewamy się bardzo zaciętego starcia.

Nasz typ: 1:1

Odra Bytom Odrzański – Hamar Górzyn

Jeden z najciekawiej zapowiadających się pojedynków tej kolejki, do Bytomia Odrzańskiego zawita zespół z Górzyna, który jest rewelacją całych rozgrywek biorąc pod uwagę fakt, że Hamar to beniaminek tych rozgrywek. Piłkarzom Odry przed sezonem został postawiony cel: awans do 4 ligi, jednak w przypadku kolejnej przegranej będzie ciężko o odrobienie straty punktowej w następnej rundzie, zatem to bardzo ważny mecz dla piłkarzy Odry. Jest to kolejne spotkanie w tej kolejce, gdzie ciężko będzie o wskazanie faworyta, więc w tym spotkaniu typujemy remis.

Nasz typ: 2:2

Mieszko Konotop – Pogoń Przyborów

Po blamażu w Żarach podnieść z kolan będą próbowali się piłkarze z Konotopu, ale zadanie bardzo ciężkie. Do Konotopu zawita zespół Pogoni Przyborów, który wydaje się być w bardzo dobrej formie, a świadczyć może o tym chociażby ostatnia wygrana z Odrą Bytom Odrzański. Oba zespoły to sąsiedzi z ligowej tabeli, Mieszko zajmuje miejsce 14 z dorobkiem 10 punktów, natomiast Pogoń plasuje się na 13 miejscu z 16 punktami na koncie. Faworytem w tym spotkaniu będą goście z Przyborowa, ale piłkarze Mieszka na pewno nie odpuszczą i szykuje się świetne widowisko.

Nasz typ: 1:2 dla Pogoni

Piast Czerwieńsk – Promień Żary

Do Czerwieńska przyjedzie podrażniony wicelider rozgrywek z Żar, który w ostatnich 4 kolejkach zdobył tylko 4 punkty i do Czerwieńska przyjedzie z chęcią zdobycia 3 punktów, ale zadanie nie będzie łatwe, piłkarze z Czerwieńska to zespół bardzo nie obliczalny, który jest w stanie wygrać tak na prawdę z każdym. Dla piłkarzy Piasta dodatkowym atutem powinno być własne boisko oraz własna publiczność, która z pewnością będzie wspierała swoich piłkarzy. Aktualnie Promień jest wiceliderem rozgrywek z 32 punktami na koncie, natomiast zespół z Czerwieńska plasuje się na 7 pozycji i do tej pory zgromadził 21 punktów. Faworytem w tym spotkaniu będą piłkarze Promienia, ale będą musieli ostro się napracować by wywieźć wygraną z Czerwieńska.

Nasz typ: 1:2 dla Promienia

Unia Kunice – Sparta Grabik

No i czas na derby powiatu Żarskiego, Unia podejmie na własnym boisku zespół Sparty Grabik. Jest to mecz najsłabszych drużyn ligi, dlatego dla jednej jak i drugiej drużyny 3 punkty będą tutaj arcyważne w kontekście utrzymania się w lidze. Oczywiście ta runda nie wyszła piłkarzom Unii jak i Sparty, ale to wcale nie oznacza, że wiosną nadal będą skazywani na porażkę. Oba zespoły mogą uratować zmiany i zarząd jednych jak i drugich będą pracowali by zmienić swoje oblicza. Zapowiada się jednak znakomite spotkanie w którym na pewno nie zabraknie walki mimo, że jest to mecz najsłabszych drużyn w tej rundzie. Faworytem spotkania będą gospodarze, ale i Sparta może powalczyć o zwycięstwo.

Nasz typ: 2:1 dla Unii

Delta Sieniawa Żarska – Sprotavia Szprotawa

Nieobliczalny zespół Delty zmierzy się ze spadkowiczem z 4 ligi drużyną Sprotavi Szprotawa. Jeżeli drużyna z Sieniawy przystąpi w pełnym składzie do tego spotkania to będzie faworytem, bo jak wiemy gospodarze mają problemy kadrowe w związku z kontuzjami i zagadką będzie w jakim składzie przystąpią do spotkania.Sprotavia prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, choć ostatnio odbili się od ligowego dna wygrywając ważne mecze i aktualnie zajmują pewne 10 miejsce z dorobkiem 18 punktów. Delta jest 12 i do tej pory zgromadziła jeden punkt mniej, jest to kolejny pojedynek z dodatkowymi smaczkami. O wskazanie faworyta jest bardzo ciężko, bo tak na prawdę nie wiemy w jakich składach przystąpią te drużyny do ostatniego meczu w tej rundzie, dlatego też typujemy remis.

Nasz typ: 1:1

Alfa Jaromirowice – Drzonkowianka Racula

Do Jaromirowic zawita zespół Drzonkowianki Racula, i to kolejny bardzo ciekawy pojedynek w którym jedna jak i druga drużyna spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. W ostatnich trzech kolejkach piłkarze z Raculi zdobyli 7 punktów, i jak widać podnieśli się po serii porażek, które miały miejsce kilka kolejek wstecz. Zdecydowanym przeciwieństwem są piłkarze Alfy którzy gdzieś zatracili blask z początku rundy i w ostatnich trzech kolejkach zdobyli zaledwie jeden punkt. Warto zauważyć, że piłkarze z Jaromirowic bardzo dobrze spisują się w spotkaniach na własnym terenie gdzie przegrali tylko raz. Dlatego jest to kolejne spotkanie w którym będzie wskazać jednoznacznego faworyta i o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia.

Nasz typ: 1:1

Budowlani Lubsko – Zorza Ochla

Do Lubska zawita rewelacja końcówki rundy jesiennej zespół Zorzy Ochla, która złapała wiatr w żagle i pokonuje kolejnych rywali, nawet tych faworyzowanych. Piłkarze Zorzy nie przegrali od 6(!) kolejek i tym samym plasują się na 8 pozycji w tabeli z 20 punktami na koncie, trochę gorzej idzie piłkarzom z Lubska, którzy zajmują 11 miejsce w ligowej tabeli z 18 oczkami. Warto zauważyć, że piłkarze Budowlanych gorzej radzą sobie w spotkaniach u siebie. Faworytem tego spotkania będą piłkarze z Ochli, którzy będą chcieli podtrzymać świetną dyspozycję z końca rundy. Jest to kolejne spotkanie na które warto zwrócić uwagę w tej kolejce, z pewnością będzie to mecz walki, bo obie drużyny słynną z tego, że nie odkładają nogi i zawsze walczą do samego końca o zwycięstwo.

Nasz typ: 0:1 dla Zorzy

About The Author