Zapowiedź 5 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

Czas na kolejny weekend z zielonogórską klasą okręgową.

W sobotnie popołudnie najciekawiej powinno być w Lubsku, gdzie Budowlani podejmą Pogoń Przyborów, faworytem tego starcia będą piłkarze Budowlanych, ale Pogoń pokazała już w tym sezonie, że może być bardzo groźna. Do tej pory piłkarze z Przyborowa zgromadzili 9 punktów, natomiast Budowlani mają o jedno oczko więcej. W Raculi Drzonkowianka na własnym terenie zmierzy się z ekipą Mieszka Konotop, będzie to pojedynek drużyn z dołu tabeli. Do derbowego grania dojdzie w Sieniawie Żarskiej, miejscowa Delta w derbach powiatu żarskiego zmierzy się ze świetnie dysponowanym beniaminkiem ŁKS-em Łęknica. Niestety ponownie nie będziemy mogli oglądać w akcji piłkarzy GKS-u Siedlisko, ze względu na przypadek koronawirusa, który pojawił się w drużynie. Mecz pomiędzy GKS-sem Siedlisko a Piastem Inex Czerwieńsk został odwołany a na nowy termin będziemy musieli trochę poczekać.

Niedzielne mecze rozpocznie starcie Sprotavii Szprotawa z Lechem Sulechów, gdzie faworytem nie wątpliwie będą gospodarze. Ciekawe spotkanie zapowiada się w Żarskich Kunicach, bo do boju staną ekipy Unii oraz Kado Górzyn. Unia po ostatnich słabszych występach będzie chciała się zrehabilitować przed własną publicznością i o zwycięstwie może zadecydować dyspozycja dnia.

Aktualnie najlepszym strzelcem ligi jest w dalszym ciągu Kalu Uche (9 bramek), ale po piętach depcze mu Marek Wolak z Promienia Żary, który zdobył do tej pory już 8 bramek.

 

Terminarz 5 kolejki:

Budowlani Lubsko – Pogoń Przyborów 29 sierpnia, 16:00
Unia Kunice (Żary) – LZS Górzyn 30 sierpnia, 17:00
Drzonkowianka Racula – Mieszko Konotop 29 sierpnia, 17:00
Delta Sieniawa Żarska – ŁKS Łęknica 29 sierpnia, 16:00
Alfa Jaromirowice – Odra Bytom Odrzański 30 sierpnia, 17:00
Promień Żary – TKKF Chynowianka Zielona Góra 29 sierpnia, 17:00
Sparta Grabik – Zorza Ochla 30 sierpnia, 16:00
Sprotavia Szprotawa – Lech Sulechów 30 sierpnia, 13:00

GKS Siedlisko – Piast Czerwieńsk ODWOŁANY

About The Author