Zapowiedź 5 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

Przed nami 5 kolejka zielonogórskiej klasy okręgowej, poniżej zapowiedzi meczy.

Sprotavia Szprotawa – Arka Nowa Sól

Pojedynek dwóch spadkowiczów z 4 ligi, w tym meczu faworytem będzie na pewno zespół Arki Nowa Sól, który jeszcze nie przegrał meczu i z kompletem punktów przewodzi w lidze.
Sprotavia zajmuje aktualnie 15 pozycję w tabeli, ale nie jest to zespół, który należy lekceważyć. W Szprotawie zostało kilku ogranych zawodników w 4 lidze, a na szpicy
rywali będzie próbował ukąsić Nigeryjczyk Kalu Uche, dlatego też spodziewamy się wyrównanego meczu.

Nasz typ : 1:2 dla Arki.

Odra Nietków – Delta Sieniawa Żarska

Do bardzo ciekawego pojedynku dojdzie w Nietkowie, gdzie będąca na fali Odra Nietków zmierzy się z bardzo nieobliczalnym zespołem Delty Sieniawa Żarska, zespół Grzegorza Tychowskiego zajmuje aktualnie 14 pozycję w tabeli, z jedną wygraną oraz z 3 przegranymi meczami. Nie wątpimy jednak w to, że w tej drużynie drzemie potencjał. Dla Delty na pewno będzie to bardzo  ciężka przeprawa, bowiem Odra jest na fali. Po przegranej w Konotopie 7:2 nie ma już śladu, przekonała się o tym Unia, która  w całym meczu oddała tylko 2 strzały na bramkę strzeżoną przed Remigiusza Chyłę. Zapowiada się jednak interesujące spotkanie.

Nasz typ: 2:1 dla Odry.

Mieszko Konotop – Piast Czerwieńsk

Pojedynek dwóch nieobliczalnych drużyn, Mieszko zwłaszcza u siebie potrafi być bardzo groźną drużyną. Przekonała się o tym Odra Nietków przegrywając w Konotopie aż 7:2, Mieszko z jedną wygraną zajmuje 13 miejsce w Tabeli. Ich przeciwnik spisuje się trochę lepiej bo w 4 meczach zgromadził 6 punktów co daje im 8 miejsce w tabeli, spodziewamy się jednak bardzo zaciętego pojedynku. Dla Nas niejednoznaczym, faworytem w tym meczu będzie Piast.

Nasz typ: 1:2 dla Piasta.

Sparta Grabik – Drzonkowianka Racula

Przed nami pojedynek dwóch beniaminków tej ligi, lepiej radzi sobie jednak zespół z Raculi, który jest na 6 miejscu w tabeli, co jest bardzo dobrym rezultatem. Drzonkowianka wygrała 2 razy, raz zremisowała i raz schodziła z boiska pokonana. Sparta natomiast ma najwięcej straconych bramek w lidze, w ostatniej kolejce Sparta pokonała w Ochli Zorzę 6-7 co jest wynikiem wręcz hokey’owym, ale myślę że ten wynik możemy uznać za niespodziankę. Zdecydowanym faworytem tego meczu będzie Drzonkowianka.

Nasz typ: 0:4 dla Drzonkowianki.

Pogoń Przyborów – Budowlani Lubsko

W Przyborowie tamtejsza Pogoń podejmie Budowlanych, piłkarze Pogoni z pewnością będą chcieli się zrehabilitować za porażkę poniesioną w Jaromirowicach, gdzie przegrali aż 6:1. I mają na to okazję już w sobotę, ale zadanie nie będzie łatwe bo do Przyborowa zawita drużyna Budowlanych Lubsko, drużyna zbudowana z młodych zawodników, którzy walczą do samego końca i nie odstępują nogi. Budowlani zajmują 10 miejsce w tabeli, na wyjazdach idzie im średnio wygrali przecież ze Spartą Grabik 2:0, ale przegrali też z beniaminkiem drużyną Drzonkowianki Racula. Przed Nami bardzo interesujące spotkanie.

Nasz typ: 1:1

Promień Żary – Zorza Ochla

Pojedynek pretendenta do awansu z beniaminkiem zielonogórskiej klasy okręgowej, Zorza to drużyna nieobliczalna. Jest to drużyna, która wygrała w Szprotawie ze Sprotavią 4:2 co było wielką niespodzianką, w ostatniej kolejce Zorza przegrała ze Spartą Grabik, i tak na prawdę ciągle nie wiadomo na co stać tą drużynę, aktualnie zajmują 9 miejsce w tabeli z 4 punktami na koncie. Promień to drużyna, która jeszcze nie przegrała. W ostatnich 4 meczach straciła jedną bramkę, a strzeliła ich 12. Bez wątpienia faworytem tego spotkania będzie Promień, który będzie chciał po tej kolejce mieć nadal komplet punktów.

Nasz typ: 4:0 dla Promienia.

Odra Bytom Odrzański – Unia Kunice

Do Bytomia przyjeżdża drużyna Unii Kunicę, jest to pojedynek Dawida z Goliatem tej ligi, Unia swoimi występami nie rozpieszcza w ostatniej kolejce przegrała u siebie z Odrą Nietków 0-4, a styl prezentowany przez drużynę Jarosława Gada jest bardzo przeciętny. Widać, że piłkarze Unii, późno zaczęli treningi widać w ich grze brak zgrania, brak dokładności i przy piłkarzach chociażby Odry Nietków słabo wyglądali pod względem motorycznym. Bytomianie po słabym początku wstali jak feniks z popiołu, wygrali bardzo ważny i trudny mecz w Czerwieńsku. Z 6 punktami są na 7 miejscu w tabeli. Ciekawostką jest fakt, że Unia przegrała 2 mecze na wyjeździe.

Nasz typ: 5:0 dla Odry.

Mieszko Konotop – Piast Czerwieńsk

Do bardzo ciekawego pojedynku dojdzie w Konotopie, gdzie drużyna Mieszka zagra z Piastem Czerwieńsk. Mecz dwóch nie obliczalnych drużyn, Piast akutalnie zajmuje 8 miejsce w tabeli
z 6 punktami na koncie, przegrywał on z teoretycznie lepszymi drużynami, ale pokonał między innymi Hamara Górzyn oraz Pogoń Przyborów. Mieszko zajmuje 14 pozycję, ale u siebie
może być bardzo groźne, świadczyć może o tym fakt, że przed własną publicznością rozbili Odrę Nietków 7:2. W tym pojedynku może zdarzyć się tak na prawdę wszystko.

Nasz typ: 1:2 dla Piasta.

Hamar Górzyn – Alfa Jaromirowice 

Mecz dwóch drużyn, które bez wątpienia są rewelacją tych rozgrywek. Hamar to beniaminek tej ligi, który radzi sobie dotychczas bardzo dobrze. Jest to drużyna, która potrafiła wygrać między innymi w Sieniawie Żarskiej z drużyną Delty. Aktualnie Hamar zajmuje 4 miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie, i tylko raz schodził z boiska pokonany, w Górzynie jak widać udało się stworzyć bardzo ciekawy skład i są w stanie powalczyć z każdym, i tym razem może być ciekawie chociaż zadanie bardzo ciężkie, do Górzyna przyjdzie kolejna z rewelacji rozgrywek Alfa Jaromirowice. Alfa to mieszanka młodzieży z doświadczeniem, Alfa doznała dotychczas jednej porażki w Żarach z Promieniem, ale ze stylu może być zadowolona, bowiem drużyna gra na prawdę solidny futbol. Warto dodać, że drużyny te zmierzyły się 28 sierpnia w Pucharze Polskim na szczeblu wojewódzkim, gdzie lepsza okazała się drużyna Alfy Jaromirowice. Czy teraz będzie podobnie? O tym przekonamy się jutro, jednak na pewno będzie to mecz walki.

Nasz typ: 1:1

About The Author