Zapowiedź 6 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

Zapowiedź 6 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej:

 

Arka Nowa Sól – Piast Czerwieńsk

Ten mecz może być jednym z najciekawszych meczy w kolejce, drużyna Arki podrażniona niespodziewaną porażką w Szprotawie, na pewno będzie chciała się zrewanżować. Przed piłkarzami Arki jednak ciężkie zadanie, bo do Nowej Soli przyjeżdża nieobliczalny zespół Piasta Czerwieńsk, który jest w stanie wygrać tak na prawdę z każdym. W ostatniej kolejce piłkarze Piasta pokonali w Konotopie Mieszko 5:2, natomiast Arka uległa w Szprotawie Sprotavii 3:1 co było największą niespodzianką poprzedniej kolejki. Przewagą Arki może być fakt, że grają u siebie. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Czy najlepszy strzelec Arki Patryk Zawojek znowu strzeli bramkę?

Nasz typ: 2:0 dla Arki

 

Unia Kunice – Mieszko Konotop

Pojedynek jednych z najsłabszych drużyn tej ligi, jednak są to drużyny nieobliczalne. Pokazał to między innymi zespół Mieszka, który wygrał u siebie z Odrą Nietków. Zespół Unii w ostatniej kolejce dostał srogie lanie w Bytomiu Odrzańskim i na pewno będzie chciał się odgryźć, a okazja ku temu w niedziele przed własną publicznością. Ostatnio zespół Unii wzmocnił się dwoma zawodnikami zagranicznymi są to Oleh Bazaluk oraz Oleksandr Mischenko. Obie drużyny, na pewno będą walczyć do samego końca i nikt nie odpuści. Wiemy jedno możemy się spodziewać bardzo zaciętego spotkania!

Nasz typ: 2:1 dla Unii

 

Delta Sieniawa Żarska – Odra Bytom Odrzański

Do Sieniawy Żarskiej zawita Bytomska Odra, która pokazała ostatnio że jest na prawdę mocna. Grająca bez jednego z najlepszych swoich zawodników Mikity Lobody Odra, rozgromiła przed własną publicznością Unię Kunicę 8:0, i tym samym urządziła sobie trening strzelecki przed bardzo ciężkim meczem w Sieniawie Żarskiej. Dlaczego ciężkim? No właśnie, Delta się obudziła i gra coraz lepiej, wygrała swoje spotkanie na bardzo ciężkim terenie w Nietkowie 2:0. To może być również jeden z najciekawszych meczy w tej kolejce, Odra nie może sobie pozwolić już na wpadki, ich celem jest na pewno awans do 4 ligi, a w tej chwili tracą już 6 punktów do Promienia. Kolejna wpadka mogła by oznaczać, że o odrobienie punktów może być ciężko w dalszej części sezonu. Kto wygra te jakże ciekawe spotkanie?

Nasz typ: 0:2 dla Odry

 

Alfa Jaromirowice – Odra Nietków

W Jaromirowicach dojdzie również do jakże ciekawego spotkania, Alfa gra na prawdę bardzo dobrze świadczy o tym wygrana w Górzynie 4:0. Aktualnie zespół Alfy zajmuje 2 miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie po 5 meczach, tylko raz w Żarach schodzili z boiska pokonani. Odra gra w kartkę, potrafiła wygrać na inauguracje z Odrą, by w ostatniej kolejce przegrać u siebie z zespołem Delty Sieniawa Żarska. W tym meczu tak na prawdę może wygrać każdy, zależy od dnia oraz dyspozycji.

Nasz typ: 1:1

 

Budowlani Lubsko – Hamar Górzyn

Czas na derby, pojedynek pomiędzy Budowlanymi a Hamarem z pewnością przyciągnie na stadion przy ulicy Sportowej 48 wielu kibiców. Pojedynek będzie o tyle ważny, że będą to derby a jak wiadomo derby żądzą się swoimi prawami. O dziwo w tym sezonie jak na razie lepiej radzi sobie zespół Hamaru Górzyn, czyli beniaminek zielonogórskiej klasy okręgowej. W tym meczu jednak faworytem będzie zespół Budowlanych, w ostatniej kolejce Budowlani zremisowali w Przyborowie 1:1, natomiast Hamar przegrał z Alfą Jarmirowice 4:0. Kiedy najlepiej się zrewanżować za ostatnią porażkę? Najlepiej w derbach. Czy tak będzie? Czy Hamar zrewanżuje się swoim kibicom za porażkę z Alfą? Czy Szymon Kondycki zatrzyma zespół z Górzyna?

Nasz typ: 2:0 dla Budowlanych

 

Zorza Ochla – Pogoń Przyborów

Do beniaminka z Ochli przyjedzie Pogoń Przyborów, będzie to za pewne to ważny i ciekawy mecz dla obu zespołów. Zorza przegrała dwa mecze z rzędu najpierw u siebie po jakże dziwnym meczu ze Spartą Grabik, oraz w ostatniej kolejce z Promieniem w Żarach. Zorza aktualnie ma 4 punkty, tak samo jak Pogoń. Obie drużyny są sąsiadami w tabeli, ale wszystko może się zmienić po tym meczu. Największa nadzieja po stronie Pogoni jest na pewno w Pawle Otulaku, najlepszym strzelcu gości tego spotkania. Czy Zorza w końcu wygra? Czy Pogoń wygra pierwszy swój mecz w tym sezonie na wyjeździe? Czy Paweł Otulak strzeli kolejną bramkę?

Nasz typ: 1:1

 

Drzonkowanianka Racula – Promień Żary

Do Starego Kisielina, bo przecież tutaj rozgrywa swoje mecze Drzonkowianka przyjedzie lider, drużyna która nie straciła jeszcze punktu, ba straciła tylko jedną bramkę a strzeliła ich 14 – Promień Żary. Zadanie Promień będzie miał jednak bardzo ciężkie, bowiem Drzonkowianka wzmocniona zawodnikami z Przylepu gra do tej pory bardzo dobrze. Zajmuje 4 miejsce w tabeli, z 10 punktami na koncie, wygrali 3 mecze, raz zremisowali, raz przegrali. Promień z pewnością będzie chciał podtrzymać świetną passę i zwyciężyć w Raculi. Trener Czyżyk, jak i zawodnicy zrobią wszystko aby wygrać ten jakże ciężki mecz w Raculi. Ciekawostką jest fakt, że do składu Promienia przed sezonem był przymierzany Paweł Dzikowicz, gracz Drzonkowianki, który przyszedł z TS Przylep. To tego zawodnika Promień powinien obawiać się najbardziej. Czy Marek Wolak strzeli kolejną bramkę? Czy Promień podtrzyma świetną passę? Czy Paweł Dzikowicz ukąsi Promień?

Nasz typ: 0:1 dla Promienia

 

Sprotavia Szprotawa – Sparta Grabik

W Szprotawie na pewno nastroję lepsze po wygranej z Arką Nowa Sól u siebie, kolejna okazja na wygraną już w sobotę bo do Szprotawy przyjeżdża jedna z najsłabszych drużyn ligi, drużyna która straciła 25 bramek w 5 meczach co daje średnią 5 bramek na mecz. Zdecydowanym faworytem w tym meczu będzie zespół Sprotavii, spadkowicz z 4 ligi na razie radzi sobie słabo, ale wygrana z Arką daje powód do nadziei, że będzie już teraz tylko lepiej. Sparta wtopiła kolejny mecz u siebie, tym razem Spartę rozgromił zespół z Raculi aż 6:1 a gra Sparty, wyglądała po prostu bardzo źle. Nie należy jednak lekceważyć zespołu z Grabika, a potwierdza to wygrana w Ochli po dramatycznych meczu. Czy Kalu Uche strzeli kolejną bramkę? Czy Sparta wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności?

Nasz typ: 4:0 dla Sprotavii

 

About The Author