Zapowiedź 9 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej

 

Jesteśmy na półmetku rundy jesiennej, a przed Nami kolejne ligowe starcia. Poniżej zapowiedź wszystkich meczów zielonogórskiej klasy okręgowej. Będzie się działo !

 

Promień Żary – Arka Nowa Sól

Absolutny hit tej kolejki, jak nie całej rundy. Do Żar przyjeżdża wicelider rozgrywek Arka Nowa Sól, oba zespoły traktują ten mecz wyjątkowo bowiem stawką meczu będzie fotel lidera zielonogórskiej klasy okręgowej, z drugiej strony to też mecz dwóch drużyn walczących o awans do 4 ligi, i można traktować to spotkanie jako mecz o 6 punktów. W lepszym położeniu na ten moment wydaje się Promień, i to on będzie minimalnym faworytem w tym starciu, przemawia przez to fakt, że grają u siebie. A na własnym boisku są do tej pory niepokonani 4 mecze 4 zwycięstwa, bilans bramek 9:1. Arka natomiast na wyjeździe już raz przegrała w Szprotawie, gdzie przegrała w stosunku 3:1 co było wielką niespodzianką. Niemniej jednak czeka Nas bardzo interesujące spotkanie.

Nasz typ: 1:0 dla Promienia

Pogoń Przyborów – Sparta Grabik

Do Przyborowa zawita czerwona latarnia ligi Sparta Grabik, jest to zdecydowanie najsłabsza drużyna ligi którą czeka kolejne arcytrudne spotkanie, tym razem w Przyborowie. Pogoń pokazała, że u siebie będzie bardzo groźna dla każdego w przed ostatniej kolejce pokonała świetnie spisujący się do tej pory zespół Drzonkowianki. W ostatniej kolejce zaś przegrali na wyjeździe ze Sprotavią 4:0 i będą chcieli zrehabilitować się kibicom za ostatnią porażkę. Jednak jak wszyscy wiemy w piłce nożnej zdarzają się niespodzianki, na pewno w tej lidze nie można nikogo lekceważyć, ale w Przyborowie spodziewamy się jednak jednostronnego pojedynku.

Nasz typ: 3:0 dla Pogoni

Hamar Górzyn – Sprotavia Szprotawa

W Górzynie dojdzie do bardzo interesującego pojedynku, spadkowicz z 4 ligi Sprotavia zagra z beniaminkiem Hamarem. Zespół z Górzyna w ostatniej kolejce niespodziewanie pokonał w Raculi Drzonkowiankę 6:3 i zgarnął kolejne punkty do swojego dorobku. Aktualnie beniaminek zielonogórskiej klasy okręgowej zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli z 15 punktami na koncie, natomiast Sprotavia jest na 10 miejscu i ma na swoim koncie 10 punktów. Spodziewamy się bardzo zaciętego spotkania, w którym bardzo ciężko wskazać faworyta.

Nasz typ: 1:1

Odra Nietków – Drzonkowianka Racula

Rozpędzona drużyna Odry Nietków zmierzy się z beniaminkiem z Raculi. Drzonkowianka aktualnie zajmuje 8 miejsce z 11 punktami na swoim koncie, natomiast Odra jest na 3 miejscu i do tej pory zdobyła 18 punktów. W tym spotkaniu faworytem będzie na pewno zespół Odry Nietków, który wygrał 3 mecze z rzędu i będzie chciał pokusić się o kolejną wygraną, jednak zadanie nie będzie łatwe bowiem Drzonkowianka to bardzo nieobliczalny rywal. W ostatniej kolejce piłkarze z Raculi ulegli na własnym boisku drużynie Hamaru Górzyn 6:3, po świetnym początku rozgrywek są teraz w dołku. Zespół przegrał 2 mecze z rzędu, a okazję na rehabilitacje będzie miał właśnie w Nietkowie. Spodziewamy się jednak bardzo zaciętego pojedynku.

Nasz typ: 2:1 dla Odry

Odra Bytom Odrzański – Zorza Ochla

Rozpędzona lokomotywa z Bytomia zatrzymała się w ostatniej kolejce na przystanku w Lubsku, ale już teraz ma okazję wrócić na właściwe tory. Tym razem zadanie nieco prostsze bo do Bytomia Odrzańskiego zawita zespół Zorzy Ochla, który akutalnie zajmuje 14 miejsce w tabeli i do tej pory zgromadził tylko 4 punkty. Piłkarzy z Ochli czeka arcytrudne zadanie, ale nie niemożliwe. Sukcesem dla zawodników Zorzy powinno być wywiezienie chociaż jednego punktu z arcytrudnego terenu w Bytomiu. Odra u siebie spisuje się wyśmienicie, nie przegrała żadnego meczu a bilans bramek w spotkaniach u siebie wynosi 16:1 (!). W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem będzie zespół Odry Bytom Odrzański.

Nasz typ: 4:0 dla Odry Bytom Odrzański

Mieszko Konotop – Budowlani Lubsko

Przed ostatnia drużyna całej ligi Mieszko podejmie u siebie Budowlanych Lubsko, którzy wydają się być w dobrej formie. Potwierdziła to ostatnia wygrana w Lubsku, gdzie Budowlani pokonali bardzo silny zespół Odry Bytom Odrzański. Piłkarze z Lubska są sklasyfikowani na 9 pozycji w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Gospodarze tego spotkania mają zaledwie 4 punkty, co pozwala zajmować im przed ostatnią pozycję w tabeli. Z racji tego, że mecz odbywa się w Konotopie spodziewamy się zaciętego pojedynku. Piłkarze z Konotopu pokazali, że zwłaszcza u siebie potrafią być nieobliczalni, a przekonała się o tym Odra Nietków. W tym pojedynku szanse oceniamy 60 do 40 na korzyść Budowlanych.

Nasz typ: 1:2 dla Budowlanych

Piast Czerwieńsk – Alfa Jaromirowice

Do bardzo ciekawego pojedynku dojdzie w Czerwieńsku, gospodarze Piast Czerwieńsk zmierzą się z bardzo groźną dla każdego drużyną Alfy Jaromirowice. W ostatniej kolejce Piast przegrał na wyjeździe z Deltą Sieniawa Żarska 4:3 i z pewnością będą chcieli pokazać, że to wypadek przy pracy. Piłkarze z Czerwieńska to solidna drużyna, która również może groźna nawet dla faworytów tej ligi. Alfa w ostatniej kolejce zmiażdżyła u siebie zespół Mieszka Konotop 5:0, i dopisała do swojego konta kolejne 3 punkty. Aktualnie Piast zajmuje 7 miejsce w tabeli z 12 punktami na koncie, natomiast piłkarze z Jaromirowic zajmują 5 miejsce z dorobkiem 15 punktów. W tym pojedynku bardzo ciężko wskazać faworyta i szanse oceniamy na 50/50 dla obu stron.

Nasz typ: 1:1

Unia Kunice – Delta Sieniawa Żarska

Czas na derby powiatu Żarskiego! W Kunicach dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku, gdzie Unia podejmie zespół Delty Sieniawa Żarska. Oba te zespoły prezentują się coraz lepiej, Unia w ostatniej kolejce przegrała z wiceliderem rozgrywek Arką Nowa Sól 4:1, natomiast Delta pokonała u siebie zespół Piasta Czerwieńsk 4:3. Obie drużyny są sąsiadami w ligowej tabeli, Delta zajmuje odpowiednio 12 miejsce, natomiast Unia jest sklasyfikowana na 13 pozycji. Z racji tego, że pojedynek rozgrywany jest w Kunicach ciężko o wskazanie faworyta. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, i nawet teoretycznie słabsza drużyna jest w stanie sprawić niespodziankę .Dlatego też dla obu drużyn oceniamy szansę 50/50.

Nasz typ: 2:2

About The Author