” ZŁOTY CHŁOPIEC NADAL MISTRZEM, NARKUN ODDAŁ PANOWANIE ” – PODSUMOWANIE GALI KSW 66!

Fot. KSW

? Za Nami Gala KSW 66 która odbyła się wczoraj wieczorem w Hali Netto Arena.
Karta walk od początku zapowiadała się ciekawie i kibice raczej nie mogą czuć się zawiedzeni, gdyż było na niej praktycznie wszystko, efektowne poddania, mocne nokauty i zwroty akcji, ale przede wszystkim mieliśmy okazję zobaczyć dwie walki o tytuł mistrzowski ?

W pierwszej z nich Tomasz Narkun stracił pas w kategorii półciężkiej po 2267 dniach panowania. Jego pogromcą okazał się Ibragim Chuzhigaev. Tytuł obronił za to Marian Ziółkowski, który po wyrównanej walce pokonał Borysa Mańkowskiego.

Borys Mańkowski nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego Mariana Ziółkowskiego. Pojedynek był bardzo wyrównany i obaj zawodnicy mieli w nim swoje okazje. Po pięcio-rundowej batalii lepszy ostatecznie okazał się Golden Boy, dla którego była to druga obrona pasa w kategorii lekkiej. Pojedynek zostawił jednak fanom MMA wiele emocji i w pełni zasługiwał na miano walki wieczoru.

Do sensacji doszło w drugim pojedynku o pas KSW. Tomasz Narkun, który jako mistrz wagi półciężkiej panował ponad sześć lat, stracił tytuł mistrzowski na rzecz debiutującego w KSW Rosjanina – Ibragima Chuzhigaeva. Pierwsze dwie rundy były zdecydowanie pod dyktando nowego championa. Chwilami wydawało się nawet, że Chuzhigaev skończy ten pojedynek nokautem.
Tomasz Narkun pokazał jednak charakter i wywalczył zwycięstwo w dwóch kolejnych rundach. Ostatecznie o tym, kto wyjdzie z tej walki zwycięsko, zadecydowała piąta odsłona, i tak po 25 minutach twardego boju mistrzowskiego o zwycięzcy zadecydowali sędziowie. Ci byli jednogłośni.

Sensacja stała się faktem! Ibragim Czużigajew pokonał Tomasza Narkuna i przerwał jego długoletnie panowanie w kategorii półciężkiej.

W innym ciekawym pojedynku, po długiej absencji do oktagonu powrócił  Michał Materla, który w fenomenalnym stylu znokautował Anglika Jasona Radcliffe’a. Polak dokonał tego już w pierwszej rundzie.

Do efektownych starć doszło również w walkach Donovana Desmaego z Łukaszem Rajewskim i Wojciecha Janusza z Damianem Skarżyńskim, a także w pojedynku Gracjana Szadzińskiego z Francesco Moriccą w którym to Polak ciężko znokautował Włocha.

 

➡️ Wyniki gali KSW 66 Szczecin:

▪️Marian Ziółkowski (24-8-1) pokonał Borysa Mańkowskiego (22-9-1) przez jednogłośną decyzję sędziów – walka o pas mistrzowski w kategorii lekkiej?

▪️Ibragim Chuzhigaev (16-5) pokonał Tomasza Narkuna (18-5) przez jednogłośną decyzję sędziów – walka o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej?

▪️Michał Materla (31-8) pokonał Jasona Radcliffe’a (17-9) przez TKO w 1. rundzie?

▪️Krystian Kaszubowski (10-2) pokonał Roberta Maciejowskiego (5-3) przez jednogłośną decyzję sędziów?

▪️Sebastian Rajewski (12-6) pokonał Niklasa Backstroema (11-4) przez jednogłośną decyzję sędziów?

▪️Wojciech Janusz (11-7) pokonał Damiana Skarżyńskiego (5-4) przez poddanie w 1. rundzie?

▪️Donovan Desmae (15-8) pokonał Łukasza Rajewskiego (11-7) przez poddanie w 2. rundzie?

▪️Gracjan Szadziński (9-4)pokonał Francesco Moriccę (9-6-1) przez KO w 2. rundzie?

▪️Kacper Koziorzębski (8-4) pokonał Huberta Szymajdę (9-5) przez jednogłośną decyzję sędziów?

▪️Patryk Surdyn (6-2) pokonał Davida Martynika (5-4) przez jednogłośną decyzją sędziów?

 

 

 

About The Author