Zmarnowana szansa Cariny, powrót Promienia, kosmiczny Denis, bezbłędna trójca – Kartka z kalendarza #1

 IV LIGA

Zmarnowana okazja Cariny, bezskuteczna walczeczność Arki

Wczorajszy dzień w IV lidze rozpoczęliśmy od meczu w Rzepinie, gdzie spotkały się zespoły o odmiennych celach. Walcząca o awans Ilanka podejmowała toczącą bój o utrzymanie Arkę. Goście z Nowej Soli zaskoczyli prowadząc 2:0. Zawodnicy z Rzepina zdołali odrobić straty do przerwy. Po przerwie dołożyli 2 bramki po przerwie, obejmując dwubramkowe prowadzenie. Arka postanowiła się nie poddawać i wyszarpała cenny punkt z terenu wicelidera. Szanse na ucieczkę otrzymała Carina. Ośno Lubuskie przegrało z Czarnymi Żagań, więc Spójnia chciała zmazać plamę pt. ,,Wpadka”. Samobój Gracjana Komarnickiego z 37 minuty wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście wyrównali jeszcze tuż przed przerwą, jednak nie zdołali osiągnąć korzystniejszego rezultatu. Zawodnicy z Gubina wciąż muszą bacznie spoglądać na rywala z Rzepina.

JAKO KLASA OKRĘGOWA

Powrót Promienia, koniec serii Piasta, kosmiczny Denis

Promień Żary po 5 latach wraca do IV ligi! Po wcześniejszej wpadce z Alfą Jaromirowice podopiecznych Łukasza Czyżyka czekał bój z Sprotavią. Mecz w Szprotawie rozpoczął się niekorzystnie dla zawodników gości. Gospodarze w trudnych warunkach atmosferycznych objęli prowadzenie, za sprawą gola Olafa Żubrowskiego z 3 minuty. Pod koniec pierwszej połowy Promień zdołał wyrównać. W drugiej połowie zespół z Żar bezlitośnie potraktował gospodarzy. Strzelone 3 bramki pozwoliły zamknąć widowisko w bardzo istotnym meczu.

Piast Czerwieńsk w rundzie wiosennej nie stracił punktu – do wczorajszego meczu. Zawodnicy z Czerwieńska podejmowali zespół Delty, który walczy o godne pożegnanie. Do przerwy na tablicy wyników był oglądany bezbramkowy remis. Bohater gości z ostatniego meczu Bartosz Pruchniak po raz kolejny pokazał swoje umiejętności. Dwie bramki pozwoliły objąć niespodziewane prowadzenie zawodnikom z Sieniawy Żarskiej, którego nie wypuścili do końca. Stracona bramka nie popsuła humorów podopiecznym Marka Sitarka, zaś Piast w dalszym ciągu musi walczyć o awans.

Denis Matuszewski strzela pięć bramek w meczu z Chynowianką. Oprócz wygranej jego zespołu w Zielonej Górze król strzelców Klasy Okręgowej przekroczył liczbę 50 bramek strzelonych w ciągu sezonu. Aktualnie zawodnik Unii Kunice ma na koncie 51 goli!

A-KLASA GRUPA 4 ZIELONOGÓRSKA

Bezbłędna trójka – Moczynianka, Jelenin, Granica

W ostatnim czasie grono zespołów walczących o wejście ligę wyżej zawęziło się. Pozostały 3 zespoły, które walczą o jedyne miejsce premiowane awansem do Klasy okręgowej. Do przerwy swoje szanse zminimalizowała Moczynianka, która w Czernej wywalczyła rezultat 1:1. Po przerwie zawodnicy z Żagania nie pozostawił suchej nitki na Płomieniu i zdobyte 4 bramki utrzymują szansę podopiecznych Łukasza Wilka. Pozostałe zespoły nie zawiodły – pewna wygrana Granicy Żarki Wielkie z KP Świdnicą oraz Czarnych Jelenin z Kwisą Trzebów gwarantują kibicom A-klasy emocje do ostatniej kolejki!

About The Author